Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Протест проти виступу російського дириґента

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Протест проти виступу російського дириґента

Акція в Нью-Йорку

Проукраїнські активісти влаштували акцію протесту під стінами Бруклінської академії музики, де мав виступати російський дириґент Гергієв. Він разом із Маріїнським театром приїхав у США на гастролі, які розпочалися 14 січня ц. р. в Нью-Йорку. Мітинґарі принесли зі собою плакати з написами: «Маестро, ви фальшивите» й «Маестро, ушкварте марш». Також вони закликали бойкотувати виступи музиканта.

Валерій Гергієв — один із тих діячів російської культури, які підписали сумнозвісний лист «на підтримку позиції Путіна щодо України та Криму», і відтоді його виступи на Заході нерідко супроводжуються протестами.
Серед організаторів протесту у Нью-Йорку – Валентина Бардакова. Вона закликала громадськість не відвідувати таких концертів. «Метою акції є дати повну інформацію західній публіці про те, які це люди — музиканти, котрі підтримують Путіна, підписують такі ганебні листи, загальні «одобрямси» часів Радянського Союзу, а потім приїжджають сюди, на Захід, у Європу, в Америку, заробляють гроші тут. Публіка, яка приходить на концерт, повинна розуміти, що ці люди — лицеміри», — заявила активістка.
Валентина Бардакова живе в США близько десяти років. Торік, у червні, вона та її чоловік стали жертвами побиття у Таллінні (Естонія). На них напали російський актор Федір Добронравов і інші члени знімальної групи російського режисера Станіслава Говорухіна. Кінематографісти побили подружжя за те, що жінка запитала у п. Говорухіна, навіщо той підписав лист на підтримку окупації Криму.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

До слова
Як писав «Міст», після того, як п. Гергієв поставив підпис на листі на підтримку політики Путіна, було зірвано його виступ у Лондоні, де він мав дириґувати Лондонським симфонічним оркестром. Також відбувалися численні протести проти того, щоби цей діяч очолив філармонійний оркестр Мюнхена у сезоні 2015/16 рр. Контракт із дириґентом було укладено ще 2013 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply