Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Презентація книжки «Найдорожча Мамусю, Ваш Любко»

Автор:

|

Червень 14, 2018

|

Рубрика:

Презентація книжки «Найдорожча Мамусю, Ваш Любко»

На цьогорічному київському «Книжковому арсеналі» презентували книжку «Найдорожча Мамусю!» — листування Любомира Гузара зі свою мамою Ростиславою, яке охоплює тривалий період 1975-1976 і 1985-1992 рр., на який припало багато доленосних подій у житті українського народу й Української греко-католицької Церкви. Листування не тільки показує, як сприймав і оцінював о. Любомир історичні події й їхніх учасників, а й розкриває його внутрішній світ як людини й церковного діяча, являє читачеві глибоко зворушливі стосунки сина та матері.
Видавці книжки завдячують Марії Рипан, племінниці світлої пам’яті Блаженнійшого Любомира, за те, що це листування потрапило до рук науковців. А п. Марія дякує за ці листи владиці Глібові (Лончині), котрий привіз дві коробки листів зі «Студіону». В одній були особисті листи, в на другій писало: «Родина».
Владика Гліб розповів, що о. Любомир завжди намагався відвідати свою маму. За його словами, мама Блаженнійшого була дуже статечна пані, лише після погляду на яку одразу з’являлося відчуття поваги. «Я відкрила пачку, — розповіла племінниця, — де написано «Родина». І побачила, що там є оригінальні листи, які писала моя бабця, моя мама… Там було навіть відзначено, чи відслужив він Служби Божі за різні намірення. Це унікальна річ».
Жінка розповіла, що листи о. Любомир писав до родини щотижня. У них багато історії, яка ще більше розповідає нам про Блаженнійшого як про людину і про те, які стосунки можуть бути між рідними, між мамою та сином.
Пані Марія майже два тижні вмовляла свого дядька ще за життя видати ці листи. Той категорично відмовлявся, аж нарешті сказав: «Роби, що хочеш». «Цікаво, що коли я сортувала ці листи, я питала вуйка про його період життя у Римі в 1970-1980-х рр. Але він нічого такого не міг згадати. А в листах дуже багато є про все. Про те, що діялося поза Україною. Бо він про це писав рідним», — сказала п. Рипан. Якщо так траплялося, що він не написав листа, то потім дуже вибачався.
Олег Турій, директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету, зазначив, що в цих листах немає якихось скандалів, інтриг чи пліток. «Уже заради того, аби люди побачили, які можуть бути людські, родинні стосунки, треба було публікувати ці листи. Можна розповідати про певні труднощі, але робити це з величезною шляхетністю, внутрішнім добром і теплом», — сказав він. У своїх листах о. Любомир звертався до своєї мами «Найдорожча Мамусю», а підписувався: «Ваш Любко». Мама о. Любомира зверталася до сина: «Найдорожчий мій Синочку», і підписувалася: «Твоя мама».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply