Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Премію Конрада отримала Катерина Калитко

Автор:

|

Грудень 07, 2017

|

Рубрика:

Премію Конрада отримала Катерина Калитко

Цього року престижну літературу премію ім. Джозефа Конрада виграла вінницька письменниця та перекладачка Катерина Калитко. Вона отримає грошову винагороду розміром 3 тис. EUR, а також можливість піврічного стажування у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща Gaude Polonia.
Нагадаємо, що до коротких списків премії потрапили також Любко Дереш та Ірина Цілик. Загалом на премію претендувало 22 кандидатів, котрих номінували українські та закордонні культурні інституції, видавництва та приватні особи. До складу журі премії входили Катажина Вензовська, Богдан Задура, Віталій Сич, Євген Стасіневич і Ганна Улюра. Врученням нагороди займається «Польський інститут у Києві».
Літературну премію ім. Джозефа Конрада-Коженьовського заснували 2007 року. Раз на два роки її вручають українському письменникові віком до 40 років, незалежно від місця його/її проживання, прижиттєво, за прозову україномовну творчість, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури. Раніше лауреатами премії ставали Тарас Прохасько, Сергій Жадан, Наталка Сняданко, Таня Малярчук і Софія Андрухович.
Катерина Калитко — письменниця і перекладачка. Авторка шести збірок поезій та двох книжок короткої прози, остання з яких, «Земля Загублених, або маленькі страшні казки», вийшла цього року у «Видавництві Старого Лева». Також 2017-го у видавництві Discursus вийшла книжка боснійського письменника Озрена Кебо у перекладі Катерини Калитко «Сараєво для початківців». Тексти самої Катерини перекладені англійською, німецькою, польською, вірменською, литовською, словенською, сербською, італійською та на іврит.

Ольга Перехрест, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply