Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Представили роман про «містичного» Бандеру

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Представили роман про «містичного» Бандеру

У Львові Петро Кралюк, проректор Національного університету (НУ) «Острозька академія», представив свій роман про Степана Бандеру «Сильні й самотні». Репрезентували книгу в НУ «Львівська політехніка», де Бандера свого часу навчався.

Творча зустріч із п. Кралюком пройшла в межах проекту Ірини Фаріон «Від книги до мети». Сама п. Фаріон, розповідаючи про роман, зазначала, що цей художній твір посилено науковим апаратом, тобто там є посилання на наукові джерела. За її словами, це – не сюжетний твір, а, швидше, «психологічна історія», і цінність її полягає в тому, що це, насамперед, – інтелектуальний роман.
Сам Петро Кралюк розповів, що йому хотілося показати Степана Бандеру, у першу чергу, як людину, яка зуміла подолати свою хворобу. За його словами, Бандера в студентські часи ходив із ціпком, але пізніше поборов недугу. «Мене вразило те, що ще з молодих років він готував себе до в’язниці, до тортур», — додав п. Кралюк. Також він поділився враженням, що Бандера — у деякому сенсі містична фігура. Зокрема, він, відчуваючи, що буде вбитий, відпустив охорону й спокійно прийняв смерть.
Роман складається із чотирьох частин. Перша частина, за словами письменника, — це діалог Бандери зі слідчим, своєрідне інтелектуальне змагання. У другій частині міститься розмова з Яремою Вишневецьким, який, за задумом автора, з’явився до Бандери в мріях, коли він був запроторений до в’язниці «Святий хрест» у Польщі. У третій частині розповідається про Бандеру в концтаборі «Заксенхаузен», де в ув’язненні перебували Андрій Мельник, Олег Ольжич, син Сталіна Яків Джугашвілі. Автор уявив, про що би вони розмовляли, якби зустрілися. В останній, четвертій, частині йдеться про вбивцю Бандери Богдана Сташинського. Пізніше він утік до Західної Німеччини й, за задумом Петра Кралюка, якось повернувся на Батьківщину, на могилу своїх рідних. У романі передано своєрідну сповідь і розкаяння вбивці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...