Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Пору весіль відкрили в Малинівці

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Пору весіль відкрили  в Малинівці

Жителі Східної України глибоко переконані, що в комедії Леоніда Юхвіда «Весілля в Малинівці» та в однойменному фільмі Андрія Тутишкіна мова йде саме про Малинівку Чугуївського району Харківської області. Народні звичаї й іскристий гумор мешканців цього краю, що стали окрасою художніх творів, тепер знайшли своє логічне продовження в щорічному фольклорному фестивалі обрядового та сучасного весільного дійства «Весілля в Малинівці».

Зустрічають гостей з усіх усюд і порядкують на святі, звичайно ж, традиційні комедійні герої — Попандопуло, Яшка-артилерист, пан-отаман Гриціан Тавричеський, Комариха, Триндичиха, Горпина Дормідонтівна разом із молодятами Яринкою й Андрійком.

Як і прийнято в народі, після завершення Петрівського посту, коли з наближенням осені накочується весільний бум, величезне поле біля селища Малинівки стає місцем масових народних гулянь. Під час відкриття на голов­ній сцені було влаштовано велике театралізоване дійство «Просили батько й мати, і ми просимо на хліб, на сіль, на наше весілля». Свої колоритні програми весільних обрядів тут продемонстрували фольклорні гурти із Чугуївщини та сусідніх районів.

Особливо пам’ятним став фестиваль для восьми пар, які цього дня тут одружилися, і подружжя, що відзначило своє золоте весілля. Усі присутні мали змогу помилуватися парадом весільних пар, навчитися в досвідчених кухарів пекти короваї та шишки. Тут же можна було придбати ориґінальні вироби народних умільців, а ковалі, гончарі й винороби ділилися таємницями своїх ремесел. Розважали учасників фестивалю весільні музики, аматорські колективи та майстри естради на п’яти концертних майданчиках.

Особливо подбали організатори свята про потенційних женихів і наречених. Вони мали гарну нагоду взяти участь у змаганнях на звання «Слобожанська Яруня» та «Малинівський жених». Якщо юнаки вправлялися лише в киданні пудових гир, підніманні велетенських гарбузів і перенесенні мішків із піском, то дівчатам треба було продемонструвати свою майстерність у доїнні корови, прополюванні городу, приготуванні вареників, а ще — у співах і танцях. Фантастичне шоу продемонстрували наречені-джигітки на конях. Програму для молоді доповнили уроки першого весільного танцю й виставка вбрання для тих, хто зібрався йти під вінець.

Сенсацією свята стала офіційна реєстрація в Книзі рекордів Ґіннесса світового рекорду за найдовший весільний рушник. Усі 19 сільських і селищних громад представили приблизно по 50 своїх ориґінальних вишитих рушників звичайного розміру, прагнучи, щоб у поєднанні вони утворили суцільну полотнину завдовжки 1500 м. Та коли їхні вироби зшили й уже почали розгортати колективний рушник, з’ясувалося, що на головній алеї замало місця, тож довелося задіяти додаткові майданчики. Рушник-гігант вийшов майже вдвічі довшим, ніж очікували. Відтепер цей світовий рекорд становить 2 921 м 14 см!

Фестиваль у Малинівці з кожним роком стає щораз велелюднішим і популярнішим серед жителів Слобожанщини. А щоби він приваблював і туристів, його організатори планують відкрити в селищі пам’ятник популярному кіногерою Попандопуло, і уявляють його саме таким, яким створив цей образ Михайло Водяний. Кошти на скульптуру жителі селища збирають усією громадою, а малобюджетна селищна рада приймає добровільні внески й від меценатів з інших реґіонів.

Сергій Горицвіт

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...