Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Помер відомий український літературознавець Осип Зінкевич

Автор:

|

Вересень 27, 2017

|

Рубрика:

Помер відомий український літературознавець Осип Зінкевич

На 93-му році життя помер Осип Зінкевич, відомий український літературознавець, президент міжнародного благодійного фонду «Смолоскип», видавець і меценат. Про це повідомив письменник Сергій Пантюк. «Страшна звістка. Чорна… Не стало Осипа Зінкевича… Куди ж Ви так швидко, Осипе Степановичу? Які 93? Ви завжди були для нас молодим і своїм — нестримним двигуном молодої літератури та незаангажованої політології. Ваше дітище — семінари творчої молоді від «Смолоскипа» — воістину історична справа. Ваші книжки… Упорядковане вами з пані Надією «Українське дошкілля», на якому зростали мої сини», — написав він у Facebook.
Осип Зінкевич народився 1925-го в с. Малі Микулинці Снятинського району Івано-Франківської області. Після війни опинився у Західній Німеччині. Навчався в таборі біженців в учительській семінарії, яку закінчив із дипломом учителя. Працював на вугільній шахті в північній Франції. У паризькій газеті «Українське слово» разом із іншими студентами заснував сторінку «Смолоскип», яка згодом перетворилася на самостійний журнал.
1956-го разом із дружиною та двома дітьми переїхав до США, де вже жили сестра, мати та батьки дружини. Отримав роботу в лабораторії Університету Дж. Гопкінса в Балтиморі, згодом кілька разів змінював роботу і 15 років до виходу на пенсію працював директором дослідної хімічної лабораторії.
Переїхавши до США, Зінкевич продовжував видавати журнал «Смолоскип», створив видавництво «Смолоскип», яке згодом прибрало ім’я Василя Симоненка. 1990 року Зінкевич відвідав Україну, 1991-го оселилися з дружиною Надією в Києві, зберігаючи американське громадянство. 1992 року переніс до Києва й видавництво «Смолоскип».

Дарина Цвях, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply