Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Помер письменник Філіп Рот, нащадок імміґрантів із Галичини

Автор:

|

Травень 31, 2018

|

Рубрика:

Помер письменник Філіп Рот, нащадок імміґрантів із Галичини

У віці 85 років помер видатний американський письменник Філіп Рот. Упродовж своєї кар’єри він видав понад 30 романів. Останній з них вийшов у світ 2009-го. Письменника неодноразово номінували на Нобелівську премію з літератури, але він так її і не отримав. Водночас за своє життя Рот зібрав більшість інших престижних літературних нагород, у т. ч. Пулітцерівську премію 1998 року за «Американську пастораль» і Міжнародну Букерівську премію 2011-го.
2016 року вийшла екранізація його роману «Американська пастораль», режисером якої виступив Єн Мак-Ґреґор. 2014-го письменник дав інтерв’ю Бі-бі-сі, яке, за його задумом, стало для нього останнім. «Гарантую вам, що це мій останній виступ на телебаченні й узагалі остання поява на будь-якій сцені, де б то не було», — сказав тоді американський класик.
Всесвітню популярність Філіпу Роту принесли романи «Звільнений Цукерман», «Байдужість», «Змова проти Америки» й інші. Він народився 19 березня 1933 року в місті Ньюарк (штат Нью-Джерзі) в родині імміґрантів із Галичини. Чимало персонажів творів письменника мають реальних прототипів, котрих він зустрів там у свої шкільні роки; реакція його однокласників і знайомих, котрі впізнавали себе на сторінках книжок, із часом змінювалася від обурення до радісного ажіотажу — з ростом популярності письменника.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply