Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 24, 2020

В Ізраїлі заборонили знімати худих

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

В Ізраїлі заборонили знімати худих

В Ізраїлі ухвалили закон, що забороняє зніматися в рекламі надмірно худим людям. Такий захід було вжито, аби не допустити неґативного впливу негласних світових стандартів краси на дітей і підлітків. Згідно з новим законом, у рекламі не можуть зніматися моделі, у яких індекс маси тіла нижчий за 18,5. Для розрахунку індексу слід поділити вагу в кілограмах на квадрат зросту в метрах. За нормами Організації Об’єднаних Націй (ООН), індекс, нижчий за 18,5, свідчить про недоїдання.

Моделі повинні оформляти медичну довідку для кожної зйомки, що під час участі в ній вони не обмежували себе в їжі. Термін дії довідки — три місяці. Також кожен рекламний виробник має оформити документ про те, що фото моделей не зазнавали комп’ютерної обробки з метою зробити їхні фігури ще тендітнішими. Закон не поширюється на рекламну продукцію, що постачається за кордон.

Цей закон став першим у світі державним актом, спрямованим на боротьбу з харчовими розладами. Саме порушення харчування стали причиною його запровадження. Близько 2 % дівчаток віком14—18 років у Ізраїлі страждає від порушень травлення.

Ізраїльська модель Аді Нойманн заявила, що не проходить за стандартами нового закону: її індекс дорівнює 18,3, причому, за її словами, вона не обмежує себе в їжі. Законодавці повинні звертати увагу на питання здоров’я, а не ваги, уважає модель. Деякі люди від природи є худорлявими, проте тільки 5 % жінок мають природну вагу, нижчу за встановлений стандарт.

Одним із прихильників закону є Аді Баркан, діяч ізраїльської індустрії, який виступав з ініціативою заборонити використання в зйомках моделей із недостатньою вагою ще 2005 року. Однією з найгучніших історій у світовому модельному бізнесі стала смерть уругвайської фотомоделі Луїсель Рамос 2007-го. 18-річна дівчина померла від серцевого нападу, спричиненого анорексією прямо після показу. У момент смерті п. Рамос, маючи зріст 175 см, важила всього 44 кг. Її індекс маси тіла дорівнював 14,5.

Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply