Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Усі подробиці перемоги Джамали на «Євробаченні»

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

Усі подробиці перемоги Джамали на «Євробаченні»

Джамала

Українську співачку кримськотатарського походження Джамалу представляти не треба. За останні роки нею зроблено стільки, що ще до початку «Євробачення-2016» виконавицю можна було сміливо включати до списку видатних діячів української естради.
Джамала — фігура феноменальна, співати почала у три роки, а перший альбом запи-
сала у дев’ять. Саме їй стоячи аплодувала вся російська(!) естрадна еліта на пісенному конкурсі у Юрмалі, де вона отримала Ґран-прі після фантастичного виконання української пісні «Верше, мій верше».
Наші співвітчизники у всьому світі радо хотіли б бачити співачку в гостях. Цього року пощастило українській громаді у Швеції. Напередодні свого виступу Джамала провела зустріч із українською діаспорою в Стокгольмі. «Дуже тепла зустріч з українською громадою
у Швеції. Дякую за підтримку!» — написала співачка у Facebook.
Після цього Джамала почала збирати нагороди. Спочатку — за найкращий віршований рядок у пісні на конкурсі. А далі був тріумф першого місця. Співачка виступила під № 21 з піснею «1944» і отримала 211 балів від журі, а також 323 бали за підсумками SMS-голосування гля дачів. У результаті вона набрала 534 бали. Друге місце зайняла співачка Дамі Ім із Австралії (511 балів), а третє — Сергій Лазарев із Росії (491).
Найвищу оцінку 12 балів Україна отримала від журі 11 країн — Сан-Марино, Грузія, Боснія та Герцеговина, Данія, Молдова, Латвія, Ізраїль, Сербія, Македонія, Польща та Словенія. Україна дала 12 балів Литві. Варто зазначити, що за підсумками голосування журі Росія й Україна не дали один одному жодного балу. За підсумками голосування глядачів Росія отримала від України 12 балів, а Україна від Росії — 10 балів.
Згідно з новими правилами конкурсу, за результатами глядацького голосування найбільше голосів набрав російський виконавець Сергій Лазарев — 361. Джамалі глядачі відда ли 323 голоси. Проте в загальній сумі за результатами двох етапів голосування українці вдалося випередити і австралійку, і росіянина.
На Джамалу чекали ще дві нагороди: Marcel Bezencon Award — за найкращий виступ на думку коментаторів, і звання народної артистки України. Про останню відзнаку повідомив Петро Порошенко. «Це — фантастична перемога. Ти зробила щасливими величезну кількість людей», — сказав він при зустрічі зі співачкою. Президент наголосив, що перемога кримської татарки на цей час має надзвичайне значення як для українського народу загалом, так і для кримських татар зокрема. Адже тепер про трагічну історію кримськотатарського народу 72-річної давнини й триваючу анексію Криму, події в Україні знають і говорять не тільки дипломати, а й пересічні громадяни.
На переконання глави держави, усе це буде сприяти швидшому поверненню українського суверенітету в Криму. «Можу сказати, що ти зробила величезний внесок у те, щоб зараз питання Криму постало знову на перших шпальтах», — зазначив п. Порошенко. Він також доручив Міністерству закордонних справ України поставити перед ЮНІСЕФ питання про присвоєння Джамалі почесного звання посла доброї волі ЮНІСЕФ.
Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, привітав громадян України з перемогою співачки у пісенному конкурсі. «Від імені Меджлісу кримськотатарського народу вітаю всіх громадян України та наших численних друзів в інших країнах із блискучою перемогою Джамали на «Євробаченні». Ми стали свідками неймовірно величезної кількості справжніх цінителів її таланту, прихильників незалежної України та союзників кримськотатарського народу», — написав він у Facebook.
Нагадаємо, що раніше Зураб Аласанія, генеральний директор Національної телекомпанії України, яка займається організацією участі українських представників у міжнародному пісенному конкурсі, заявляв, що в разі перемоги на «Євробаченні-2016» російського співака Україна відмовиться від участі в конкурсі наступного року. Тепер вагаються, чи брати участь у цьому конкурсі, вже самі росіяни.
Росія ж ніяк не могла погодитися з перемогою українки і вирішила змінити все на власну користь у властивій їй манері — чужими руками. Так, такий собі Артур Ховханнісян із Вірменії подав на адресу Європейського мовного союзу петицію з вимогою переглянути підсумки цьогорічного конкурсу «Євробачення». Потрібну кількість голосів у його підтримку, звісно, швидко організували.
Організатори «Євробачення» розглянули подання, але змінити результати цього конкурсу категорично відмовилися. Таким чином, Україна залишилася переможцем 2016 року. Європейський мовний союз закликав тих, що підписали цю петицію, змиритися з незадовільним для них результатом. «Україна є і залишиться переможцем «Євробачення» 2016 року. Чи згодні ви, чи ні, але ми закликаємо тих, хто підписав цю петицію, прийняти результат, дійсний відповідно до правил», — ідеться в заяві організаторів музичного конкурсу за підсумками обговорення петиції. Отже, Росія двічі спіймала облизня з тієї ж самої нагоди.
32-річна артистка спеціально для «Євробачення» написала пісню «1944», на яку її надихнула розповідь прабабусі. Саме з цим роком пов’язані найважчі спогади в її родині. У пісні йдеться про насильницьку депортацію кримськотатарського народу. А народилася Джамала в сім’ї кримського татарина та вірменки. Ще до перемоги на «Євробаченні» вона отримала відповідальну роботу для просування українського бренду в Європі. Зокрема, стала амбасадором збірної України на Євро-2016.
Руслана Лижичко, переможниця «Євробачення-2004», вважає, що після тріумфу Джамали вона нарешті отримала право відпочити від почесного обов’язку бути обличчям та гордістю всієї України. «Багато зроблено. Вперше з якимось полегшенням можу сказати, що маю право на відпочинок. Що дала перемога на «Євробаченні-2004» мені і моїй країні? Що я зробила за ці 12 років, починаючи з 2004-го?» — пише українська співачка у Facebook. Зокрема, першими кроками українки після переможного у Туреччині конкурсу було просування своєї творчості в усьому світі, а також усієї української культури. Руслана пригадала і про свою політичну активність під час «Помаранчевої революції» 2005 року і про Євромайдан, який почався 2013-го.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply