Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Учасник Beatles відмовився від ордена

Автор:

|

Січень 01, 2014

|

Рубрика:

Учасник Beatles відмовився від ордена

Джордж Гаррісон, учасник гурту The Beatles, 2000 року відмовився від звання офіцера ордена Британської імперії (OBE). Музикант помер у листопаді 2001-го. Тепер преса повідомила про відмову п. Гаррісона, спираючись на нещодавно оприлюднені британським Кабінетом міністрів документи. У них сказано, що на початку 2000 року музикант був включений до списку осіб, представлених до однієї з головних британських відзнак — офіцера ордена Британської імперії.

Ця нагорода є рангом вища за кавалера ордена Британської імперії (MBE). Звання MBE всі четверо учасників групи The Beatles були вдостоєні ще 1965-го. Підставу для нагородження в урядовому документі сформульовано так: «Він був членом гурту, який багато хто вважає найкращим із будь-коли створених у Британії, можливо, навіть у цілому світі, — The Beatles».
Подібне формулювання могло образити музиканта, адже воно не підкреслювало його унікального внеску у творення музики та розвиток групи. Крім того, зазначається, що після того, як інший учасник The Beatles Пол Мак-Картні 1997 року отримав найвищий лицарський титул, Джордж Гаррісон сподівався на не менш престижну нагороду. Зазначимо, Пол Мак-Картні, Рінґо Старр, Джон Леннон і Джордж Гаррісон стали кавалерами ордена Британської імперії, коли їм було від 22 до 25 років. Джон Леннон пізніше повернув свою урядову нагороду на знак протесту проти підтримки Великої Британією вторгнення США до В’єтнаму.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply