Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Пташинка понесе «Небо» на «Євробачення»

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Пташинка понесе «Небо»  на «Євробачення»

Українське село Нерубайське під Одесою з давніх-давен славиться козацькою звитягою своїх засновників, мужністю продовжувачів їхніх лицарських традицій, зокрема партизанів, що в час нацистської окупації міста базувалися тут у катакомбах. Над усе місцеві жителі шанують рідну мову, народні звичаї й, звичайно ж, пісню. А віднедавна пісенну славу Нерубайського звеличили Вікторія й Настуся з родини Петриків.

Мені не раз доводилося писати про цих талановитих сестричок. 2008 року тоді ще 11-річна Вікторія стала срібним призером

VI Міжнародного дитячого пісенного конкурсу «Євробачення», а наступного року була вдостоєна української премії «Людина року» в номінації «Юний талант». Її приклад наслідує й молодша сестра Настуся, якій у трав-

ні ц. р. виповнилося десять років. На великій сцені вона почувається впевнено, бо має чималий концертний досвід. Разом зі старшою сестричкою дівчинка вже перемагала на дитячій «Новій хвилі», не раз співала в дуеті з Ніною Матвієнко, Леонідом Агутіним і Філіпом Кіркоровим.

І ось 8 липня Настя здобула переконливу перемогу у фіналі національного відбору на конкурс «Євробачення-2012», який відбувся в міжнародному дитячому центрі «Артек». За виконання пісні «Небо» члени журі й слухачі виставили їй сумарну оцінку 28 балів. Тож Настя Петрик, залишивши позаду 20 конкурсантів, здобула почесне право представляти 1 грудня Україну на конкурсі в Амстердамі (Нідерланди). Першою привітала Настусю з перемогою сестричка Вікторія, примовляючи: «Неси тепер, Пташиночко, на своїх крилечках «Небо» в Європу!»

А Пташинкою всі почали називати Настю торік, коли її запримітили автори майбутнього художнього фільму з такою ж назвою й запросили на головну роль. Ініціював створення стрічки про українських дітей-сиріт Олексій Азаров, режисер і продюсер — Єгор Кончаловський, сценарист — Олександр Новотоцький. Насті дуже сподобалася роль здібної безпритульної дівчинки. Вживаючись у цей образ, вона вже виконувала спеціально написані для неї пісні на аукціоні в Києві. Тоді меценати пожертвували для дитячих будинків, де відбуватимуться зйомки, 497,5 тис. грн. А якось Настя та її напарник — переможець шоу «Танцюю для тебе» Давид Антонян — в образах безхатченків співали й танцювали, збираючи пожертви, у переході на Хрещатику в Києві. Тож цілком імовірно, що талановита десятирічна співоча Пташинка — Настя Петрик ще уславить своє козацьке село Нерубайське та всю Україну й на дитячому «Євробаченні-2012», і на майбутніх міжнародних кінофестивалях. Побажаймо їй високого злету.

Сергій Горицвіт

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply