Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

«Ксена» визнала себе винною

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

«Ксена» визнала себе винною

Новозеландська акторка Люсі Ловлесс, яка зіграла головну роль у серіалі «Ксена — принцеса-воїн», визнала себе винною в незаконному проникненні на бурове судно в лютому 2012 року. Вона заявила, що нітрохи не шкодує про свій вчинок і не боїться, що арешт завадить її кар’єрі. «Уперше в житті я поставила на карту власне тіло й репутацію, щоби захистити свої переконання та вчинити правильно», — сказала актриса.

Як писав «Міст», 24 лютого ц. р. семеро активістів організації «Ґрінпіс», включаючи актрису, здійснили символічне захоплення бурового судна Noble Discoverer, яке мало вирушити на пошуки родовищ нафти біля узбережжя Аляски. Вони піднялися на 53-метрову вишку з банерами «Зупиніть Shell» (саме ця компанія відправила Noble Discoverer на пошуки нафти) і «Врятуйте Арктику!».

Слідом за активістами на судно піднялася поліція, і 27 лютого вони, провівши на вишці 77 годин, без опору покинули Noble Discoverer. Ще одного ґрінпісівця, що залишився на суші, поліція затримала невдовзі після початку акції. Бурове судно тим часом вирушило в Арктику. Влада США пообіцяла пильно стежити за тим, щоби діяльність Shell із пошуків нафти біля узбережжя Аляски була максимально безпечною для навколишнього середовища.

Спочатку учасникам акції інкримінували незаконне проникнення на судно зі злочинною метою, однак потім звинувачення пом’якшили до незаконної посадки на корабель. Люсі Ловлесс і іншим активістам «Ґрінпісу» загрожує до трьох років ув’язнення. Усі вони зізналися в скоєнні злочину. Наразі їх випустили під заставу. Тепер ґрінпісівці повинні з’явитися в суд 14 вересня, у день ухвалення вироку.

Люсі Ловлесс, крім «Ксени», зіграла в серіалах «Спартак» і «Зоряний крейсер «Галактика». Протягом багатьох років вона підтримує діяльність «зелених», а з 2009 року є послом «Ґрінпісу». Інша зірка серіалів — 34-річна Наталія Орейро — у грудні 2011 року, перебуваючи на восьмому місяці вагітності, знялася в екологічному ролику для Greenpeace. У ролику показувалося тіло Наталії і проекція на ньому зелених лісів, яким загрожує вирубка. Акторка зауважила, що в Арґентині щохвилини знищується гектар лісу, і скоро його може зовсім не залишитися, а вона хоче, щоби її син, який незабаром народиться, побачив ці ліси.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply