Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 12, 2019

«Євробачення» їде в Данію

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

«Євробачення» їде в Данію

Представниця України співачка Злата Огневич посіла на конкурсі «Євробачення-2013», що завершився у шведському Мальме, третє місце, набравши 214 балів. Переможцем міжнародних пісенних змагань була оголошена Емілі де Форест із Данії (281 бал). На другому місці виявився Фарід Мамедов з Азербайджану. Загалом у фіналі виступили виконавці з 26 країн Європи, участь у голосуванні брало професійне журі з 39 держав. Таким чином, наступне «Євробачення» пройде 2014 року в Данії.

Однак в Україні вже почали говорити, що Данія може й відмовитися від перемоги. Емілі де Форест звинуватили в плагіаті. Нідерландські журналісти знайшли схожість між піснею Teardrops і піснею I surrender голандської групи K-Otic 11-річної давнини. «Мелодія флейти» цілковито збігається з піснею голандської групи», — вважає продюсер Ерік ван Тієн.
Та поки що ні Європейський мовний союз, ні керівництво Євробачення, ні сама п. Форест та її продюсери не коментують скандалу. Українські ж експерти вважають, що співачці загрожує дискваліфікація. «Це – конкретний плагіат і пряме порушення статуту конкурсу. Мелодії куплетів і двох приспівів обох пісень фактично однакові», — стверджує продюсер Вадим Лисиця. «Партія флейти – справді схожа. Але для плагіату потрібно не менше за чотири повторювані такти поспіль», — зауважив один з учасників K-Otic.
Не оминув скандал і Азербайджан, чий конкурсант Фарід Мамедов посів друге місце: литовські журналісти викрили країну в голосуванні з проплачених номерів. Крім того, є претензії й у Росії. Під час зустрічі зі своїм азербайджанським колегою Ельмаром Мамед’яровим міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров висунув вимогу розібратися з підрахунком голосів. Тож у разі, коли конфлікт набере обертів, Злата Огневич цілком може отримати перше місце. «Якщо Форест і Мамедов відмовляться від переможних місць через скандали, тоді «золото» перейде до наступного за чергою конкурсанта. Щоправда, ще ніколи нікого не дискваліфікували», — зазначив Валід Арфуш, організатор національного відбору на «Євробачення» в Україні. А ось сама Злата Огневич переконана, що не варто розпалювати пристрасті: «Уже все відбулося, потрібно це прийняти».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply