Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Наш гість — «Пікардійська терція»

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Наш гість — «Пікардійська терція»

«Пікардійська терція»

Українська культура вижила, попри 400 років прямих заборон російської влади на українську мову та всілякі переслідування. Зараз вона єднає людей України, надає сил у важкі дні емоційного напруження. Пікардійці роблять чималий внесок у справу зміцнення духу нинішньої України.

Зі середини травня вокальна формація «Пікардійська терція» провадила концертне турне з програмою «Найкраще» містами сходу та півдня Україна. Пікардійці відвідали Полтаву, Суми, Луганськ, Донецьк, Маріуполь, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Кривий Ріг і Миколаїв.
Під час двогодинного концерту «Пікардійська терція» виконує пісні, які нечасто можна почути на великій сцені: «Гуцулія. Тіні забутих предків», «Вперто іди», «Туман яром». Також відбулося кілька прем’єр, зокрема пісень «Утоптала стежечку» й «Ой, по горі роман цвіте» на вірші Тараса Шевченка. На концертах лунають також пісні на поезії Богдана-Ігоря Антонича й твори Володимира Івасюка. А ще — композиції, які увійдуть у новий, одинадцятий за рахунком, студійний альбом «Терції».
«Зараз кожен робить для України те, що може. Музика — це те, що об’єднує людей. Особливо в Україні, бо українська музика — це українська душа. Ми вже не раз об’їздили з концертами усю Україну: від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Одеси. І щоразу бачили одне: усюди в країні живуть щирі та добрі люди», — розповів Володимир Якимець, художній керівник «Піккардійської Терції».
За словами Володимира Сивохіпа, генерального директора Львівської філармонії, концертом у межах цього турне обласна філармонія вирішила підтримати родини загиблих: частину коштів, отриманих від концерту, було скеровано у фонд підтримки родин загиблих.
Крім цього, вокальна формація «Пікардійська терція» спільно з компанією «Київстар» включила в музичний каталог послуг лемківську народну пісню «Гей, пливе кача». Ця пісня у виконанні «Терції» звучала під час прощання зі загиблими Героями Майдану після трагічних подій Революції гідності. І саме вона стала реквіємом за «Небесною сотнею». На знак шани до Героїв України від 25 березня користувачі мобільного оператора можуть безкоштовно встановити на свої телефони рінгбектон «Гей, пливе кача».
А тепер — зустрічайте цю вокальну формацію в Канаді. Частина прибутку від концертів буде перерахована у Фонд підтримки української армії. Генеральний спонсор — кредитова спілка «Будучність».

Монреаль
20 червня, 5-та година вечора
Зала Українського національного об’єднання — 405 Fairmont O, Montr?al, QC H2T 3E2
Вхід: $40. Квитки можна набути в Українській касі, тел. 514-727-9456.

Оттава
21 червня, 5-та година вечора
Собор Св. Івана Хрестителя — 952 Green Valley Crescent, Ottawa ON K2C 3K7
Вхід: дорослі — $40. студенти — $30, діти до 12 років — безкоштовно.
Конґрес українців Канади, відділ в Оттаві, і Наукове товариство Шевченка, відділ у Оттаві, із нагоди 100-тих роковин парафії Св. Івана Хрестителя в Оттаві. Тел. для довідок: 613-225-5768.

Торонто
22 червня, 5-та година вечора
Аnapilis Community Centre — 2185 Stavebank Rd. Mississauga.
Вхід: $40 і $50. Квитки можна придбати в книгарні «Буква» в Торонто, за тел.: 416-236-9357,
й у кретидовій спілці «БУДУЧНІСТЬ». Тел. для довідок: 416-236-5890.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply