Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

«Мозаїка» співучих сердець

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

«Мозаїка» співучих сердець

Імміґрантське життя — непросте… Кожен день наповнений працею, турботами про майбутнє, надіями та сподіваннями. І коли випадають вільні години, багато наших співвітчизників намагається зустріти його на стежках мандрівок, милуючись дивовижними краєвидами Онтаріо чи їдучи до рідні, звичайно, якщо вона є, щоб іще раз відчути щирість родинного тепла.

Так і наша сім’я у вихідні травневі дні минулого року поїхала в Нью-Йорк до родичів, які, між іншим, обіцяли зразкову культурну програму з відвідинами Українського фестивалю в Мангеттені. Тож ми очікували зустрічі з українською громадою й із цікавістю поринули просто в серце хмарочосного мегаполіса. Споглядаючи безліч сувенірів з України та вдихаючи аромат смаженої курки, я краєчком вуха дослухався до звуків із концертного майданчика, де вирував великий мистецький концерт.

Раптово я почув те, на що не зміг не звернути уваги. «На сцену запрошується дует «Мозаїка» з Торонто. Олег Мельничук і Ірина Тенета». «Ось і земляки!» — потеплішало на душі, і я став потрохи просуватись у натовпі ближче до сцени.

Так, я впізнав їх. Бо згадав вересневий вечір позаминулого року, коли на сцені Українського фестивалю в Торонто побачив їхні всміхнені світлі обличчя. Пригадав, як вкарбувалися в пам’яті слова з пісні:

І присмак кленовий кохання

Розбуджене серце п’янить.

В піснях — наші всі сподівання,

В очах — безнадійна блакить.

Це вже пізніше я помітив, що й у Олега, і в Ірини — незвичайно блакитні очі. Немов небо дивиться в небо.

…А в цей час над кварталами Мангеттена пливли ніжними хмаринками слова: «Рай — це твої поцілунки, // Рай — це твої ніжні руки, // Милий, пам’ятай — ти для мене рай». І глядачі завмерли від правдивості та щирості слів, від хвилюючого виконання. А далі було «Озеро кохання», «Команиця» й особливо жартівлива «Марічка», яку в дотепній формі чудово обіграли на сцені артисти. Ноги самі просилися в рух, і дехто з глядачів уже завзято витанцьовував на майдані. Пісні огорнули людей теплотою спогадів, і було помітно, як у них блищать очі від захоплення.

Олега й Ірину довго не відпускали зі сцени, та я, відчуваючи піднесений настрій, уже шукав нагоди поспілкуватись із ними поза межами сценічного майданчика.

Виконавці з «Мозаїки» виявилися напрочуд приємними в спілкуванні, відкритими та веселими. Так і народилося наше приятелювання. Олег і Ірина подарували нам на згадку збірку своїх пісень «Кленовий присмак». Важко сказати, скільки разів ми переслухали його дорогою додому, але пісні «Танго літа», «Я пишу тобі знову листа», «Через дорогу» стали нашими улюбленими, і ми часто пригадуємо той день, коли ці чудові пісенні перлинки дісталися нам у дарунок.

Ми не знали тоді, що наші шляхи ще не раз будуть перетинатись і ці зустрічі залишаться в пам’яті. І тому, коли ми з дружиною стали планувати святкування «срібного весілля», наш музичний вибір був заздалегідь вирішений.

Звичайно, «Мозаїка»! Звичайно, Олег і Ірина! І вони справді показали свою здатність причарувати власним талантом! П’ять розвагових годин нашого свята запам’яталися всім, хто там був. Починаючи від вишуканих сценічних костюмів, професійної акустики, феєричного репертуару, у якому було все, чим славиться українська пісня, до світлового й лазерного супроводу, який підкреслював музичні відтінки. Не забули й про англомовних гостей, виконавши низку пісень англійською та іншими мовами. А ще Олег люб’язно погодився виконувати обов’язки ведучого, що зробило атмосферу свята невимушеною та домашньою. Тож цілком зрозуміло, що наприкінці нашого свята бізнес-карток «Мозаїки», які були поруч зі сценою, помітно поменшало.

Наступна зустріч із «Мозаїкою» Олега й Ірини відбулася за кілька місяців у затишній кав’ярні в околиці Оквіла. Мене тягнуло до цих людей. Вабила їхня невичерпна енерґія й непересічний талант. Хотілося дізнатися про них більше. Вони вже чекали на мене, тихенько сперечаючись щодо доцільності окремих словосполучень нової пісні.

За бесідою я дізнався ще багато цікавого. Гурт «Мозаїка» вже існує в Торонто досить давно, та лише останніх півтора року він здобув справжнє визнання завдяки творчій співпраці учасників цього дуету Олега Мельничука й Ірини Тенети.

Олег Мельничук — засновник «Мозаїки». Він — автор і виконавець багатьох пісень, на яких базується репертуар, аранжувальник і звукорежисер. Ірина Тенета — випускниця Львівської консерваторії дириґентсько-хорового відділення. Закохана в рідне місто, справжня галицька красуня з гарним, проникливим голосом і правдивою любов’ю до українського слова та пісні.

Тож не дивно, що, зустрівшись тут, у Канаді, вони зрозуміли, що душі їхні співають в унісон, і взялися до роботи. У короткі вільні години збиралися до проби й запису, додаючи до репертуару все нові та нові пісні, намагаючись передати барви мелодії й мозаїку поетичного слова. Копіткою працею створили низку власних творів. У Північній Америці та в Україні добре знають їхні «Кленовий присмак», «Онтаріо», «Течія», «Падає листя», «Нахаба», «Лемківський хлопчик» і інші композиції.

Веселі, запальні та мелодійно задумливі, вони створили справді різноманітний пісенний вернісаж, що відповідає назві гурту.

— Чому саме «Мозаїка»? — запитав я в Ірини.

— Кожна людина має своє індивідуальне спри­йняття пісні, і тому наша мета — розбудити своєю творчістю серце кожного слухача. В Олеговій пісні є такі слова:

Я зберу слова кохання, і мозаїку складу,

І серцям, що одинокі, місце в ній знайду.

Може, пісня лід розтопить, принесе тобі весну.

Щастя кожний хай знаходить у чужім краю.

Це — квінтесенція нашої творчості, проста життєва філософія. Наш репертуар — різноманітний, але переважна більшість пісень — усе-таки про кохання. Про найсильніші почуття, які підносять людину до небачених висот, роблять її щасливою й доброю. Із нашими піснями українці святкують на фестивалях і концертах, весіллях і забавах, але бувають виступи локально-приватного характеру, коли навіть довелося виступати на дні народження відомого бізнесмена у Флориді, де було всього восьмеро гостей. Ми намагаємося уникати сумних пісень. Життя й без того непросте. Слухачам потрібен адреналін оптимізму! Тому наша «Мозаїка» має такі чисті, прозорі та світлі кольори. Водночас, ми часто виконуємо пісні про Україну, рідну землю, родинні цінності й відчуваємо, що люди вірять нам. А це — голов­не! Ми отримуємо величезний кредит довіри, ми цінуємо, вдячні за слова підтримки, які надходять на нашу адресу, і водночас прислухаємося до критичних зауважень. Нам дуже приємно, що перший наклад компакт-дисків «Кленовий присмак» уже майже розпродано.

— Які ваші творчі плани, і де ще можна послухати «Мозаїку»? — поцікавився я в Олега Мельничука, керівника гурту.

— За минулих півроку ми записали вже половину пісень для наступного альбому «Червоні яблука». Наразі ми задоволені результатом. Пісні — різнопланові, динамічні, із чудовим народним колоритом. Усе це зробити було важко, тому що графік виступів став досить щільним. Про хороше дізнаються дуже швидко, і, побувавши на наших виступах, багато слухачів уже прагне не розлучатись із нашою творчістю. За кілька останніх місяців ми виступали в Нью-Йорку, Йонкерсі, Баффало, Маямі, Ютиці, Піттсбурґу, Сіракюзах, Рочестері, Монреалі, Вашинґтоні й, звісно, у Торонто. Гарний спосіб познайомитись з нами й переконатись — це відвідати нашу сторінку в Інтернеті: www.ukrmosaic.com. Там можна послухати наші пісні, подивитися багато фотографій і відеокліпів з останніх виступів, зразки студійної роботи, дізнатися чимало цікавого з історії гурту й окремо — про виконавців. Користуючись нагодою, ми оголошуємо акцію, яка триватиме до кінця Різдвяних свят. Організації, бізнеси, церкви, приватні особи, які планують культурно-розвагові заходи на 2012 рік і потребують музичного супроводу, знайомі та зацікавлені нашою творчістю, можуть зголоситися електрон­ною поштою на адресу: canmosaic@hotmail.com. Треба тільки вказати дату, місце й форму святкування (забава, весілля, корпоратив, маланка, хрестини тощо). Напередодні Різдва в студії «Мозаїки» буде проведено он-лайн-жеребкування, де переможець отримає цілком безкоштовний сервіс від нашого гурту «Мозаїка» до свого свята. Це — справді добра пропозиція, варта вашої уваги. Вона діє як у Канаді, так і в Америці. Отримати безкоштовно музику на весілля? Реально! Ті ж, хто не виграє «головного призу», за бажання одержать суттєву знижку. «Мозаїка» має все для гарного виступу й максимально мобільна.

Переважна більшість замовників потребує саме дуетного складу — Олега Мельничука й Ірину Тенету. Насичена програма налічує понад 500 пісень українською, англійською, іспанською й іншими мовами світу. Для проведення великих фестивальних забав, як то було, наприклад, на Українському фестивалі в Рочестері, із дуетом виступає постійний музикант, віртуозний скрипаль і піаніст Кім Арустамов. Часто з «Мозаїкою» співпрацює знаний в українській громаді Торонто саксофоніст Ігор Дідух. Так що маємо все, що припаде до смаку кожному.

…Ми ще довго сиділи з Іриною й Олегом. І за горнятком кави говорили про Україну, про життя, про джерело їхньої пісенної творчості, про нові подорожі та виступи… А теплий дощик малював на склі кав’ярні чудернацькі розмиті візерунки, нагадуючи переплетені дороги. Я дивився на них і думав, що Олегу й Ірині випадає також непроста творча стежина, але в їхніх очах я помітив такий шалений вогник завзяття, що зрозумів: вони досягнуть свого. У їхніх піснях — продовження нашого слова, нашої мови та культури. Вони люблять українську пісню, яка повінчала їхню творчість.

Олег і Лариса Коцюби

P.S. Докладнішу інформацію про гурт «Мозаїка» можна отримати, відвідавши веб-сторінку: www.ukrmosaic.com чи зателефонувавши за номером: 905-849-0323. Олег Мельничук, Ірина Тенета та гурт «Мозаїка» чекають на зустріч із вами.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...