Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Молодь єднається з Україною

Автор:

|

Лютий 06, 2014

|

Рубрика:

Молодь єднається з Україною

З 1 грудня з’явилися нові написи в канцелярії осередку Спілки української молоді (СУМ) в Українському освітньо-культурному центрі (УОКЦ). Юнацтво відділу ч. 8 «Київ» при осередку СУМ імені УПА проводить свої сходини тепер під новим кличем: «Київ» із Києвом!» На суботніх апелях виховники розповідають дітям про події в Україні, показують світлини та відео з Майдану й повторюють своє гасло.

Відділ юнацтва при Філадельфійському осередку носить назву «Київ», і зараз серцем і душею він єднається з молоддю в Києві й по цілій Україні. Булава юнацтва буде проводити всі зустрічі та всю діяльність під цим гаслом так довго, як існуватимуть Євромайдани.
Сумівське юнацтво не тільки стежить за подіями в Україні – члени осередку імені УПА також беруть активну участь у акціях протесту у Філадельфії й інших містах на підтримку молоді в Україні. На традиційне свято «Зустріч св. Миколая» кожен член відділу «Київ» створив синьо-жовте серденько зі сумівськими привітаннями для учасників київського Євромайдану. Синьо-жовта ялинка тепер стоїть у канцелярії осередку з написом: «Ми, відділ юнацтва ч. 8 «Київ» — із Києвом!»
Найзворушливіша акція відбулася на сходинах 21 грудня 2013 року, коли всі діти підписали та розмалювали плакат і вислали його в Україну. Друг Андрій Бігун, голова Крайової управи СУМ у США, повіз цей плакат від юнацтва відділу «Київ» на майдан Незалежності в Києві та повісив на майданівську ялинку 31 грудня. На плакаті написано: «Гартуйсь, Україно! Ми, відділ юнацтва Спілки Української Молоді число 8 «Київ» Філадельфія, США. «Київ» із Києвом — ми з Вами!» Діти додали свої слова, підписи та рисунки як вияв національної свідомості.
Традиційна сумівська «ялинка» відбулася 4 січня ц. р. в «Українській хатинці» в Лорімер-парку неподалік УОКЦ. Це гарне свято відрізнялося від минулих імпрез, що відбувалися в УОКЦ. Воно розпочалося вертепом, який виконали всі рої відділу. Вертеп цього року мав нові персонажі – Козака, Січового Стрільця, Повстанця, Сумівця й Українку з Києва. Цей вертеп юнацтво повторило 11 січня для гостей на Осередковій новорічній забаві-Маланці.
Булава юнацтва (булавний — Юрій Микитин і співголовні виховниці Ляриса Лужецька й д-р Христина Долинюк-Микитин) і виховники організувала дуже гарну «Українську хатинку», перетворивши одну хатинку в засніженому парку на чарівну сценку українського Святвечора. Ікони, вишивки, тризуб, свічники, солома, сіно, килими, кутя, борщ, калачі, вогнище тощо — усе це перенесло присутніх в український світ.
Булавний Микитин привітав зібраних дітей і батьків та пояснив, що булава хотіла створити відповідну атмосферу, яка панує на Різдво в Україні. Він також пояснив, чому не було традиційної ялинки: бо «ялинка» відділу юнацтва «Київ» — плакат-привіт для учасників Майдану — тепер перебуває на Майдані в Києві. Усі присутні могли побачити її велику світлину, яка висіла на стіні над вогнищем.
Співголовні виховниці Л. Лужецька та Х. Долинюк-Микитин детально розказали про українські святвечірні традиції, а Іван Міджак, голова осередку, урочисто вніс у хатинку великого дідуха й поставив на почесному місці в куті. Усі присутні спільно помолилися та заколядували, а відтак, посмакували приготованою вечерею та побажали одне одному веселих свят.
26 січня багато членів осередку взяло участь у великому Автомайдані (понад 300 авт) у центрі Філадельфії, який закінчився відправою в ущерть заповненій українській католицькій катедрі Непорочного Зачаття.

Лев Іваськів

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply