Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Матуральний бенкет-2012

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Матуральний бенкет-2012

Найщасливіший період у житті людини — дитинство. Безтурботні, щирі, добрі роки цього неповторного часу, на жаль, дуже швидко проминають. І не встигаєш озирнутись, як опиняєшся на порозі дорослого життя. І воно приходить зі закінченням школи. Тоді й завершується дитинство. Бо час ухвалювати самостійні рішення, вибирати, куди й на кого піти вчитися, як улаштовувати особисте життя.

І ось учні наших шкіл українознавства дочекалися матуральних іспитів 2012 року. Успішно їх здавши, вони врочисто святкували Матуральний бенкет. Цього року честь бути господарем свята мала школа українознавства при парафії Святого Михаїла в місті Йонкерсі. Уже кілька десятків років існує традиція проводити свято, об’єднавшись у метрополію Нью-Йорка, до якої входять десять шкіл із трьох штатів: Нью-Йорку, Коннектикуту й Нью-Джерзі.

39 матуристів узяли участь у бенкеті: зі школи українознавства «Самопоміч» (Нью-Йорк), директор пан Іван Макар, — дев’ятеро учнів; зі школи при катедрі Святого Володимира Великого в Стемфорді (Коннектикут), директор пані Тетяна Прядка, — четверо учнів; зі школи при церкві Святого Андрія у Баум-Бруку (Нью-Джерзі), директор пан Роман Гірняк, — один учень; зі школи в Трентоні (Нью-Джерзі), директор пан Петро Терещук, — п’ятеро учнів; зі школи при церкві Святого Юрія Переможця в Ярдвілі (Нью-Джерзі), директор о. Петро Левко, — четверо учнів; зі школи імені Лесі Українки в Моріс-Каунті (Нью-Джерзі), директор Юрій Косачевич, — четверо учнів; із Рідної школи в Пассейку (Нью-Джерзі), директор Тетяна Федак, — 13 учнів; зі школи в Йонкерсі (Нью-Йорк), директор Світлана Хмурковська, — четверо учнів.

Хоч кілька дітей не змогли бути на святі, та 39 із них з урочистим настроєм, хвилюванням, почуттям власної гідності прибули 9 червня 2012 року до Народного дому СУМА славного міста Йонкерса, де все було приготовано для вручення довгоочікуваних дипломів. Отець Василь Бегай поблагословив наших матуристів і гостей, і всі разом із молитвою відкрили врочистість. Пролунали Гімни Америки й України. І защеміло серце від радісної й водночас сумної думки, що так далеко від рідного краю, на теренах чужої землі існує та процвітає українська молодь:

Незабудки цвітуть

в небесах,

А на обрії диво-

соняшники,

У цих юнках і цих юнаках,

Україна наша сонячна.

Благослови, Боже,

на многії літа

Жити в щасті!

Пташенята летять із гнізда

В світ прекрасний!

У числі офіційних гостей ми мали честь представити всіх присутніх директорів шкіл, голову кредитової спілки СУМА в місті Йонкерсі Володимира Козіцького, представника Народного союзу Юрія Симчика, який вручив грошові нагороди кожному матуристу, що вже є традицією протягом багатьох років.

Система шкіл україно­знавства в Америці існує понад 60 років, і багато леґендарних учителів і педагогів, які вклали свою працю, талант і ентузіазм, відійшло вже у життя вічне, тож усі присутні в залі вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання. Ми всі добре знаємо традиції нашого народу та вміємо їх шанувати, то як може пройти українське свято без славного Короваю? Випускники школи міста Йонкерса урочисто, під звуки відомої «Пісні про рушник» внесли до зали святий хліб:

З радістю підносимо

вам цей Коровай,

Ласки в Бога просимо, щоб наш рідний край,

Жив у думці й у серці

з нами навіки,

Бережімо традиції

славні навіки.

Усі наші школи українознавства перебувають у системі Шкільної ради при УККА, й очолює її наш високоповажний

д-р Євген Федоренко. Він не зміг бути присутнім на святі, та завжди з теплом і любов’ю висловлює свої побажання. Привітальне слово від нього зачитав Роман Брух. Також важливим було благословення єпарха Стемфордського Кир Павла Хомницького, який від імені духовенства, чернецтва й вірян єпархії у своєму привітанні переконливо запевнив присутніх у молитвах і переслав щиросердечні побажання. Він подякував випускникам-матуристам за їхню любов і турботу до української культури, а також поблагословив ласками Бога Отця вчительський колектив шкіл українознавства. Також свої вітання та благословення передав парох церкви Святого Михаїла о. Кирило Анджелов. Після цього кожен директор вручив матуристам своєї школи довгоочікувані дипломи, сертифікати, дарунки.

Наша молодь — безмежно талановита. І власними силами приготували невеликий концерт — мистецьку програму. Учні зі школи в Пассейку (Нью-Джерзі) продекламували вірші, заспівали коломийки, у виконанні Софії Сороки прозвучала пісня «Господи, помилуй нас». А також дівчата зі школи в Ярдвілі (Нью-Джерзі) виконали «Буковинський танок». І на завершення всі діти пройшли почесним маршем залою із жовто-блакитними стрічками в руках, що символізувало тісний зв’язок між минулим і майбутнім. Бо саме ми, сучасники, маємо велику відповідальність гідно пронести та передати славну історію від прадідів до поколінь, які ще колись народяться.

Не можу також утриматись, аби не висловити спеціальної подяки людям, які дбали й турбувались про підготовку та проведення цього бенкету. Перш за все — комітету, до якого входили батьки наших матуристів. Це — родини Дуда, Кузьміак і Данилюк.

Насправді, це дуже копітка робота — усе правильно та вчасно організувати. Але в добрій співпраці, розумінні та підтримці було приємно її виконувати. Хочу зазначити, що кожен із гостей мав насолоду почастуватися пишними українськими традиційними стравами, які майстерно приготувала кухар Оля Бурбан. Її любов і талант до куховарства відображається в надзвичайно смачній їжі.

У нашому Народному домі завжди панує щира атмосфера, і про це добре дбає менеджер Дарик Дзвончик. Із його допомогою будь-яка проблема вирішується легко та швидко.

А по завершенні офіційної врочистої частини та після смачної вечері вже за доброю традицією почалася забава. Музичний гурт Vox Ethnika потішив усіх присутніх українськими піснями та сучасними молодіжними мелодіями. Кожен знає, що жодна забава не обходиться без коломийок. Наші хлопці та дівчата з таким захопленням показали свої навички в хореографії, що кожен по-доброму заздрив і з приємністю споглядав ці веселі запальні танці. Щиро дякуємо всьому колективу Vox Ethnika й бажаємо творчого успіху та натхнення.

Ось так ми великою українською родиною далеко від рідного дому влаштували справжнє свято випускного балу — Матуральний бенкет-2012, який залишиться доброю згадкою в пам’яті кожного з нас.

Низький уклін — подяка

батькам за їх труди.

За допомогу всяку,

бо це значущі сліди.

Батьківським комітетам —

за працю непросту,

Директорам, напевне, —

за душу золоту.

Свідомість українську —

усім учителям,

За плату символічну

Ви посвятились так:

Навчаєте найкраще,

щоб діти залюбки,

Любили й шанували

найперше — край, батьків,

Прапрадідів достойних.

Й плекати цю любов

Хай Бог вам помагає

й Пречистої покров.

А доктор Федоренко

є батьком наших шкіл.

Подякуєм красненько

управі й членам всім,

Що плідно співпрацюють. Це — красномовний факт,

Що школи не пустують,

наведений контакт.

Хай Господь завжди рясно

усіх благословить

На многая й благая літа.

 Світлана Хмурковська

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply