Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

«Мандри» з’єднали два береги океану

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

«Мандри» з’єднали два береги океану

Сергій Фоменко та Юрій Сергєєв. Світлина — Романа Верхняка

Три доброчинних концерти відомого українського гурту «Мандри» відбулося наприкінці минулого тижня у Нью-Йорку та Філадельфії. Їхнім спонсором та організатором стала компанія Meest-America.

Сергій Фоменко (Фома) — лідер «Мандрів», популярний український співак, поет і композитор, активіст Майдану та Помаранчевої революції — разом зі своїм гуртом представив у США спеціальну музичну програму, а також новий альбом «Майдан. Україна. Шлях до Свободи». Альбом був створений із пісень, з якими «Мандри» виступали у зоні воєнних дій на Донбасі перед українськими воїнами — учасниками Антитерористичної операції (АТО).
Під час усіх трьох концертів панувала особлива атмосфера. Зокрема, виступ відомого своїм патріотичним настроєм українського гурту у всесвітньо відомому «Вебстер-голі» в Нью-Йорку викликав різні піднесені почуття — захоплення, гордість, солідарність, які об’єднала одна велика любов до України та рідного народу.
Першу частину концерту склали пісні, із якими «Мандри» виступали перед вояками АТО, тобто, як наголосив Сергій, на війні. Згодом композиції увійшли до вже названого альбому музикантів. Серед них — і сучасні, і пісні часів УПА. Найвідоміші зала співала разом із Фомою, і це створювало відчуття нерозривної єдності українців. Ми пишаємося своїм символом — червоною калиною — і пісня «Ой, у лузі калина» зібрала всіх гостей концерту у єдине танцювальне коло довкола Державного прапора України.
У такому ж єдиному стоголосому пориві в залі американського «Вебстер-голу» лунали гімн Січових стрільців «Ой, у лузі червона калина», пісні, присвячені героям цієї війни, котрі в надскладних умовах борються і перемагають, і всім героям України загалом.
Тематика музичних творів «Мандрів» охоплювала різні куточки України, переносячи слухачів із Києва до Львова, а далі — до Чикаґо, де живе героїня знаменитої пісні «Гуцулка Ксеня».
На привітання «Слава Україні!» присутні на концерті єдиним поривом відповідали: «Героям слава!»
І, звісно, усі пам’ятали, що головна мета концертів гурту «Мандри» у США — зібрати кошти на лікування поранених в зоні АТО українських воїнів. Серед них — Руслан, котрий врятував життя сімом побратимам, виносячи кожного по черзі на руках з-під ворожого обстрілу «Градів», але постраждав сам, і зараз на нього чекає операція в Австрії.
Сергій Фоменко висловив вдячність усім присутнім за підтримку цієї важливої роботи, а також подякував компанії Meest-America за організацію концертів.
— Компанія Meest-America зробила велику справу для того, щоби зібрати кошти на допомогу українським воїнам, пораненим під час цієї війни, — наголосив Фома. — Це — дуже вагома допомога, й українці в Україні її відчувають, вони вдячні братам-українцям по цей бік океану за їхню підтримку. Україна стає сильною через нашу взаємодію, відчуття єдності, і не так важливо, живемо ми тут або там чи подорожуємо світом.
— Для Meest-America вже стало доброю традицією проводити доброчинні акції, — розповіла Наталя Брандафі, директор компанії. — Ми не можемо стояти осторонь подій, що відбуваються в Україні. Сьогодні їй особливо потрібна допомога. Традиційно ми підтримуємо українських митців, котрі розвивають сучасну українську культуру. Бо, як сказав під час концерту Сергій Фоменко, через поширення нашої культури — живопису, музики, кіно, сценічного мистецтва — світ пізнає Україну. Упевнена, що виступ «Мандрів» справив на всіх сильне враження.
Враженнями від концерту поділилися з кореспондентом тижневика «Міст» і глядачі.

Михайло, у США — два роки: «Це — один із найкращих мистецьких заходів, на якому мені довелося побувати тут, в Америці. Під час концерту панувало невимовне піднесення, почуття нерозривного зв’язку з Україною, таке було відчуття, ніби побував удома».

Андрій, у США — один місяць: «Аж мороз по шкірі йшов, коли весь зал із увімкненими ліхтариками на мобільних телефонах співав разом із Фомою «Не спи, моя рідна земля». Сьогодні я відчув, що українці Америки є патріотами, як і українці в Україні».

Ірина, у США — 12 років: «Вразила присутність на концерті гостя з міста Сіракуз, котрий половину свого дня народження витратив на те, щоби приїхати на концерт. Гадаю, вітання від Фоми й овації зали стали гарним подарунком йому на уродини».
По завершенні доброчинних виступів гурту у США лідер гурту «Мандри» завітав до компанії Meest-America. Він завжди активно підтримує різноманітні благодійні проекти, бере участь у численних благодійних концертах. Наприкінці минулого року «Мандрам» довелося виступати з концертами перед українськими воїнами в містах Краматорську, Волновасі та Маріуполі.
А потім була виставка «Майдан. Україна. Шлях до свободи», яка мала величезний успіх у Нью-Йорку. Власне, з організації цієї виставки, що пройшла в Українському інституті Америки, а згодом — у бібліотеці Конґресу США, і розпочалася взаємодія п. Фоменка з компанією Meest-America. Компанія взяла на себе пересилку матеріалів цієї виставки. Зокрема, було багато артефактів, як-от бруківка з вулиць Інститутської та Грушевського у Києві, щити, шоломи, палиці — усе, що було на барикадах.
Уже на самій виставці відбулося знайомство Сергія Фоменка з директором компанії Meest-America Наталею Брандафі, після чого виникла ідея провести доброчинне турне «Мандрів» в Америці. Задум виявився вдалим, що засвідчив успіх концертів.
— Я дуже вдячний компанії Meest-America та її директору пані Брандафі за чудову організацію виступів гурту «Мандри». Дякую за допомогу в організації концертів і представникам громади Нью-Йорка Ганні Шпук, а також Петру та Стефку Ставничим. Кошти, виручені під час концертів, підуть на лікування захисників України, котрі постраждали під час війни на Донбасі. Допомога кожного є дуже цінна, адже наша сила – в єдності!
Роздумами з приводу концерту «Мандрів» поділився в ексклюзивному інтерв’ю для тижневика «Міст» і Юрій Сергеєв, Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй (ООН), Надзвичайний і Повноважний посол України, котрий був присутній на цій події разом із дружиною.

Іван Бесяда

Юрій Сергеєв: «Переможемо своїм духом і єдністю!»
— Пане посол, яке значення має для вас цей концерт, або, простіше кажучи, чому ви тут?
— Через солідарність. У ці важкі часи всі проявляють солідарність із Україною. А ще я люблю гурт «Мандри», знаю їх давно. Кожним своїм виступом вони нагадують, що всі ми — мандрівники у цьому житті, прийшли і пішли, але дуже важливо, що залишимо по собі.
Сьогодні Сергій Фоменко нагадав, що наші батьки залишили для майбутніх поколінь рідну землю, що ми, українці, як птахи, розлетілися по світу, а тепер у рідному гнізді виникла проблема і треба допомагати.
Ця солідарність із Україною — дуже важлива! Це не тільки матеріальна та фінансова допомога, а й зміцнення нашого українського духу. Це — дух, без якого нам не перемогти, який поважають усі. Ми сильні саме духом, а не зброєю. Гурт «Мандри» зміцнює цей дух, і тому я тут — щоб укріпити й свій дух і бути серед тих, хто сильний духом.
— Як часто вам доводиться бувати на подібних заходах за участю української діаспори та митців із України?
— Намагаюся знаходити для цього час, бо, як сьогодні сказав Фома, українська культура — навіть потужніший посол України в світі, ніж політики. Через культуру, через мистецтво світ більше розуміє, ким ми є. У цьому постійно переконуюсь, коли в ООН моя дружина організовує різні заходи саме довкола культури та мистецтва. Це — один із вагомих інструментів нашої перемоги, нашого самоствердження. Зберігатимемо національну ідентичність — будемо розуміти, ким ми є, усвідомлюватимемо хто ми є, будемо об’єднані, а об’єднані ми — непереможні.
— Наскільки сильною, на вашу думку, є солідарність нинішньої української діаспори США з Україною?
(У цей момент люди, що виходили з концертної зали, не втрималися й почали підходити до Юрія Сергеєва — тиснули йому руку, висловлювали слова вдячності і захоплення його роботою в Америці).
— Це і є відповіддю на ваше запитання. Це — діаспора, яка підтримує скрізь, де тільки може, Україну. У холодні лютневі дні минулого року сотні представників нашої діаспори приходили під стіни ООН, аби виявити свою солідарність із Україною. Українці у Вашинґтоні активно співпрацюють із Конґресом і сенатом Сполучених Штатів, щоб Україна отримала підтримку Америки. І результати — очевидні: Америка підтримує Україну політично та морально. А Америка — це й ті українці, котрі тут проживають постійно чи тимчасово. У своїй роботі я постійно відчуваю підтримку українців Америки й вдячний їм за це.

Розмовляв Іван Бесяда

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply