Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, May. 24, 2019

Книжкова толока у Миколаєві на Львівщині зібрала сотні літераторів

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

Книжкова толока у Миколаєві на Львівщині зібрала сотні літераторів

Любов Хомчак

У невеликому містечку водинадцяте зібралася літературна зустріч із різних міст України на книжкову толоку. Більше сотні письменників, десятки видавництв і тисячі читачів зустрілися у Миколаєві Львівської області. Щогодини у трьох локаціях відбувалися зустрічі з авторами.
«Я так тішуся, що Миколаїв організувався навколо книжкової толоки і тішуся, що схід підтримав. Ви подивіться, скільки в нас людей із Краматорська, Запоріжжя, Дніпра, Полтави. Вся Україні з’їхалася, є Буковина, Волинь, Вінниця, Івано-Франківськ, Тернопіль, Закарпаття», — повідомила Любов Хомчак, організатор толоки.
Напередодні автори об’їздили школи і бібліотеки навколишніх сіл Миколаївщини. Киянин Володимир Шовкошитний вважає, що саме миколаївська толока вирізняється з-поміж інших книжкових форумів України домашньою атмосферою. «Оці ярмарки, толоки, вони потрібні людям, особливо у невеличких містечках і селах. Я дивлюся, з кожним роком це стає престижно навіть із села приїхати і сказати: а я була на толоці й усі думають: вона була, а чого ж я не була, піду і я обов’язково на толоку наступного разу», — розповів письменник.
Цей форум у містечку над Дністром уже переріс межі лише літературного. Воно є місцем зустрічі з музикантами-бардами та художниками. Цього року додали у програму майстер-класи і розваги. До прикладу, мисткиня Оксана Рудавська пропонувала жінкам одягнути хустину на народний манер. «Ми пропонуємо жінкам полюбити себе в тому, в чому любили себе колись наші бабусі: у хустці та народному строї. Тому показуємо різні варіанти очіпків, бавниць», — пояснила п. Рудавська.

Марічка Крижанівська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...