Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

«Його руками грає Бог»

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

«Його руками грає Бог»

Василь Попадюк

У Львівській опері відбувся концерт всесвітньо відомого скрипаля-віртуоза Василя Попадюка. Уродженець міста Лева вже тривалий час мешкає у Торонто. Американські музичні критики назвали п. Василя «золотою скрипкою» та «живим нервом». А ще про нього кажуть: «Народився зі скрипкою в руках і з тризубом у серці». Адже музикант постійно носить обручку зі зображенням тризуба.

У його житті — жодної зірковості. Це — людина з тонким почуттям гумору, відкрита до спілкування. До Львова маестро Попадюк приїхав із благодійною місією: дати концерт для вихованців реабілітаційного центру «Джерело». «Щиро тішуся, що маю змогу виступити перед такою особливою публікою. Робити добро – завжди приємно, а тим більше для дітей», — сказав п. Попадюк.
«У нас на сьогодні є три бенди Papa Duke, тож до Львова ми приїхали українським складом. Усі музиканти — українці, будемо виступати і з Національним академічним оркестром народних інструментів України під керівництвом Віктора Гуцала. Тож нині гратимемо, як кажуть у Канаді, «без чужинців», — жартував Маестро. — Зазвичай кожен концерт – це якоюсь мірою експромт, бо програму складаємо хвилин за 15 до виступу. Сподіваюся, будуть приємні несподіванки. Люблю грати з оркестром, бо електронне звучання інструмента ніколи не замінить живого».
Василь Попадюк і Papa Duke Band, у якому зібрані музиканти з Америки, Куби, Канади й Угорщини, активно гастролюють світом, граючи музику в стилях worldmusic, jazz, latino та gypsy-fusion. Незмінна його візитівка — гуцульські мотиви. Попри світову славу на концертних афішах у будь-якій країні світу написано: Ukrainian Virtuoso Violin Vasyl Popadiuk.
«Коли я дізнався про благодійний концерт, то подумав, що не можу пропустити таку подію. Немає інших музикантів, окрім Papa Duke Band, котрі зробили такий великий внесок у світову інтеграцію української музичної культури», — зазначає Марк Зуревінський, менеджер гурту, котрий раніше працював із такими зірками, як The Rolling Stones, Джо Кокер і Майкл Джексон.
Незважаючи на шалений гастрольний графік п. Василь — незмінний учасник численних музичних фестивалів, які проходять в Америці та Канаді, багато співпрацює з українськими музикантами. «У нас був спільний проект із Олегом Скрипкою, фестивалили на «Союзівці» у Нью-Йорку. Виступали у Клівленді, —пригадує Маестро. — У вересні відбувся великий музичний фестиваль у Торонто. Це — найбільший фест у Північній Америці, на якому збирається понад 600 тис. глядачів. Фестивалимо три дні, і на кожен день хтось інший є директором «Дня фестивалю». Цьогоріч я був директором п’ятниці — першого фестивального дня. Ми запрошуємо українські гурти, тож мали змогу послухати «ТіК» і «Рокеш».
У коротких проміжках між композиціями з публікою спілкувався ведучий концерту, поет і шоумен Петро Мага. Окрім жартівливих реприз, дружніх підтрунювань над Василем Попадюком Петро читав чудові вірші. Один із них — «Догоріла свіча» — поет присвятив сьогоднішній ситуації в Україні, з особливим трепетом його слухали воїни АТО, які були запрошені на вечір.
Три години концерту були дуже емоційними: віртуозна гра п. Василя, його підтанцьовування у такт музиці й оригінальне звучання оркестру — справді вражаюче видовище. Після концерту поважного віку пані поділилася враженнями після концерту зі своїм супутником: «То його руками грає Бог». Чи ще щось варто додати?

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply