Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Художниця з України отримала нагороду в Бонні, підкоривши всіх своєю графікою

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Художниця з України отримала нагороду в Бонні, підкоривши всіх своєю графікою

На Ярмарку мистецтва (Kunstmesse) у Жіночому музеї в Бонні (Німеччина) художниця з України виграла головний приз. Щорічний мистецький ярмарок у Жіночому музеї — це триденна виставка-продаж творів сучасного мистецтва. Особливість виставки полягає в тому, що участь у ній можуть брати лише жінки. Цьогоріч тут можна було побачити роботи ста художниць з усього світу, зокрема двох — з України. Одна з українок і отримала головну премію для молодих художників. Анастасія Нестерова із Севастополя підкорила серця членів журі своєю графікою — німецькими ландшафтами.

Дев’ять років тому Анастасія приїхала навчатися до Німеччини зі Севастополя. Її мама — художниця, і дівчина з дитинства мріяла про мистецьку кар’єру. Закінчивши кілька курсів у Одесі, п. Нестерова за обміном поїхала вивчати ілюстрацію, графічний друк і дизайн у Мюнстерському університеті. «Не те, щоби графіка мені була цікавішою за малярство. Просто я вирішила, що це – більш практична професія, можна займатися, наприклад, ілюструванням книг», — сказала Анастасія.
По завершенні навчання дівчина залишилася робити кар’єру в Мюнстері. «Мої роботи є в мюнстерській галереї Nettels. Також я шукаю різноманітні стипендії для вільної мистецької роботи в різних німецьких містах. Виставлятися – нескладно, потрібно просто шукати можливості», — розповідає п. Нестерова.
Маркетинґом вона займається самостійно. На боннський ярмарок художниця приїхала налагоджувати контакти з галеристами й організаціями, які влаштовують виставки. «Є спеціальний веб-сайт для художників BBK-kulturwerk, там можна знайти інформацію про всі виставки та конкурси для художників, які є в Німеччині. Там я й знайшла інформацію про Kunstmesse в Бонні. Участь у заході не є безкоштовною — стенд коштує 330 EUR, але це дуже дешево. Наприклад, у Кельні, на ART Cologne, за чотири дні виставки треба заплатити 12 тис. EUR. Але там переважно виставляються великі галереї, а цей захід ідеально підходить для вільних художників», — радіє Анастасія Нестерова.
На своєму стенді художник-графік продає роботи за ціною від 120 до 900 EUR. В Анастасії є й літографія, і шовкографія, і ксилографія. Вона й уявити не може, що її роботи за такі ж гроші можна було би продавати на Батьківщині. «Я намагалася налагодити контакти в Україні, коли приїздила до батьків, але це дуже складно. Тепер не маю жодного бажання цим займатися, там – культурний занепад, і мистецтво не особливо цікавить українське населення. На виставках продається дуже мало робіт, а витрати – величезні», — пояснює художниця. На її думку, в Україні, особливо в реґіонах, художники — здебільшого чоловіки, які витісняють жінок на другий план.
Ярмарок Kunstmesse проводиться в Бонні вже 22-й рік поспіль. І лише чотири роки тому в його межах запровадили спеціальну премію для молодих художниць. Усі мисткині віком до 35 років номіновані на премію Валентини Роте, боннської мистецтвознавиці на пенсії, яка не має власних онучок і тому вирішила допомагати молодим художницям. «Цього року обирати найкращу довелося з-поміж дев’яти претенденток, які переважно працюють у Німеччині. Вибір випав на графіку Анастасії Нестерової. Як на мене, її урбаністична ландшафтна графіка є чи не найкращою ілюстрацією німецького сьогодення», — розповіла п. Роте. Приз за перше місце в конкурсі становить 1 тис. EUR.
На виставці також було представлено роботи іншої молодої художниці, народженої в Україні, – Аліни Серебреннікової. Щоправда, у Німеччині Аліна живе з 1996 року й відтоді не поверталася до рідного Запоріжжя. «Не можу назвати себе українською художницею, адже всі мої картини намальовано вже в Німеччині, проте душа моя – українська», — запевняє Аліна.
Пані Серебренніков пише свої яскраво-зелені портрети олією й продає їх на виставці в Бонні за стандартними, як вона каже, на німецькому ринку цінами: маленькі роботи коштують 1,3 тис. EUR, а великі — 4 тис. EUR.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...