Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 21, 2019

Ганна Чубач пережила чоловіка на три роки

Автор:

|

Березень 13, 2019

|

Рубрика:

Ганна Чубач пережила чоловіка на три роки

«Світ такий прекрасний, що обриви долі і в 100 літ невчасні. Та як би не молодилися, а історія життя, як стелажі. На них тільки десять поличок. Треба знати, що до восьмої доживає лише 10 % людей. Моя поличка — сьома», — писала поетеса Ганна Чубач. Вона померла на 79-му році, похована на Байковому кладовищі у Києві.
«Здоров’я Ганни Танасівни погіршилося кілька років тому після інсульту, — розповідає Марія Морозенко, голова творчого об’єднання дитячих письменників. — Та вона ніколи не скаржилася, що у неї болить. Торік зустрілися на врученні премії ім. Лесі Українки в Українському домі. Вона мовила: «Раніше спокійно підіймалася сходами, а зараз важко. Якби могла, то машиною до самих дверей під’їхала б». Останні дні життя Ганна Танасівна провела у реанімації».
«Вона була красивою й елегантною жінкою, — продовжує діячка. — Вдягалася зі смаком. Обожнювала прикраси». Ганна Чубач випустила близько 80 книжок для дорослих і дітей, написала понад 500 пісень.
«Якось перед Новим роком вирішили відзначити вихід моєї збірки поезій «Чорнило для Геродота» вдома в Ані Чубач, — згадує письменник Михайло Каменюк. — За вказаною адресою добиралися з редактором книжки Василем Герасим’юком. Надворі мороз, крига. За сто метрів від домівки запропонував Василеві: «Ісус Христос босим по водах морських проходив. А ми давай босими в дім визначної поетеси увійдемо». До хати зайшли з ногами червоними, як лапи у гусаків. Сміху було, реготу. Аня любила жартувати. Скрізь підкорювала своїх слухачів».
Чоловік поетеси Георгій Живиця був військовим. Помер у грудні 2015 року. Їхній доньці Оксані Румеліді зараз 55 років. Вона — поетеса, живе в Афінах. Друкується під псевдонімом Оксана Чубачівна. Останні роки була поруч із матір’ю.

Тетяна Сарахан, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...