Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Фестиваль української культури повертається на Союзівку

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Фестиваль української культури повертається на Союзівку
Фома

Фома

Щоліта, впродовж уже дев’яти років, центр української спадщини «Союзівка», розташований у Кергонксоні (штат Нью-Йорк), нагадує нам усім, що український народ має багату культуру. Як і рідна мова, музика, танці та звичаї об’єднують українців у один народ, не залежно від того, де вони живуть.
Благодійна організація «Українська народна фундація» (УНФ) запрошує всіх на Дев’ятий фестиваль української культури на «Союзівці» під гаслом «Солідарність із Україною», що буде організований із метою підтримки єдності й миру в Україні та влаштований під патронатом посольства України в США. Понад 5 тис. гостей із різних куточків Америки та Канади очікує на цей захід, який став найбільшим українським фестивалем в США.
На триденний спектакль музики, співу і танців приїдуть спеціальні гості, артисти з України та з усіх кінців світу:
* «Дзідзьо» — мегапопулярний поп-гурт зі Львова. Фан-клуб гурту в соціальній мережі є найбільшим в Україні та має понад 200 тис. прихильників, а тільки за рік кількість переглядів роликів гурту лише на офіційному каналі «Дзідзьо» в YouTube перевищила 11 млн. Зараз у складі групи — троє музикантів, котрі працюють у жанрі «комедійний антигламурний поп»;
* Павло Табаков — молодий, надталановитий співак, переможець телепроектів «Голос країни» і «Шанс» — зачарує слухачів своїм унікальним стилем, якій поєднує джаз, блюз, естрадні та народні мотиви;
* Сергій Фоменко (Фома), супервідомий співак, музикант і фронтмен гурту «Мандри», повертається на «Союзівку» вдруге. Він також буде ведучим фестивалю;
* Оксана Білозір — поп-ікона української естрадної музики. Діаспора вже давно захоплюється нею q її щирим співом. Народна артистка України також енергійно працює на політичній, гуманітарній і соціальній нивах;
* Василь Попадюк — скрипаль-віртуоз, золота скрипка світу, котрого називають «українським Паганіні», а також піаніст, засновник гурту PapaDuke, із яким їздить світом, граючи музику у стилях world music, latino, gypsy, jazz. Здається, він був народжений зі скрипкою в руках і тризубом у серці. Його талантом зачарований світ.
* «Легенда» — танцювальний колектив із далекої Австралії під керівництвом заслуженої артистки Меланії Моравської-Дечнич – завітає з туром до США вперше;
* Хор «Думка» з Нью-Йорка під керівництвом маестро Василя Гречинського в супроводі гурту «Черес». Цей колектив — одна із небагатьох українських творчих груп у діаспорі, які існують понад 60 років, а з прибуттям нової «хвилі» імміґрантів переживає період піднесення;
* Жіночий ансамбль бандуристів під керівництвом Ірини Китастої-Кузьми завітає на фестиваль уперше. До колективу приєднається відома діаспорна співачка Оля Фриз і молода Аня Косачевич;
* Школа танцю Роми Прийми-Богачевської під керівництвом Ані Богачевської-Лонкевич, доньки прими-балерини, котра була знаменитістю українського танцю. Ці авансовані студенти відточують свою майстерність упродовж усього літа і представляють фестивальній публіці прекрасно виконанні танці, завершуючи концерт гопаком-спектаклем.
Багато інших виконавців буде у фестивальній програмі, і ми заохочуємо вас стежити за новинами. Ведучі цьогорічного фестивалю — Фома з гурту «Мандри» та Марта Чурилович, ведуча телепрограми «Контакт» із Торонто.

Загальна інформація
З вечора п’ятниці 10 липня до неділі 12 липня «Союзівка» перетворюється на осередок феєрії: музика та спів лунають по горах і танці, які представляють український народ, захоплюють глядачів і молодь, запрошують усіх до участі. Харчовий майдан і станки української народної та художньої промисловості відкриватимуться щоранку, о десятій годині. Унікальні витвори українського мистецтва — вишиванки, писанки, різьба, тканини, кераміка, біжутерія та сувеніри – зацікавлять гостей. Без сумніву, всім гостям сподобається широкий вибір традиційних страв і напоїв: вареники, голубці та багато іншого.
Мета фестивалю — об’єднати українців діаспори в США у підтримці України. Громадські та гуманітарні організації матимуть нагоду обзнайомити публіку зі своєю діяльністю з наміром розширити обізнаність людей щодо тяжкої ситуації в Україні.
У п’ятницю, о восьмій годині вечора, відбудеться благодійний гала-коктейль-бенкет на підтримку поранених у АТО, спрямований на облаштування реабілітаційного центру для протезування. Цей проект влаштовується разом із International Alliance for Fraternal Assistance (IAFA), яку визнано однією з найкращих благодійних організацій в категорії NGO, що діють на Україні. Цей фонд присвячений св. п. Маркіяну Паславському, американеві, бійцю батальйону «Донбас», котрий загинув у боротьбі за Україну.
Торік цей благодійний фестивальний вечір приніс понад 40 тис. USD у дотаціях для гуманітарного фонду при Злученому українському американському допомоговому комітеті (ЗУАДК).
Квитки на бенкет коштують $200 за особу (коктейль, бенкет, приватне шоу та зустріч із артистами). Ця імпреза відбудеться за спонсорства УНФ. Для отримання додаткової інформації відвідайте сайт: www.soyuzivka.com, або пишіть на електронну адресу адресу: oksana.trytjaк@verizon.net, або soyuzivka@aol.com.
На майданi «Веселка» в суботу відбудеться конкурс поїдання вареників під проводом продюсера Алекса Ґутмахера. З 12-ї год. пополудні в суботу відбудеться «Фестиваль фільмів» у залі «Веселка». Відвідайте українське село, де демонструватимуть уміння різні майстри народної творчості.
Після денних різноманітних концертів і виступів у п’ятницю, як і після прекрасного шоу гурту «Дзідзьо» в суботу, щовечора будуть забави з популярним оркестром «Світанок». Залишайтеся на спектакль — традиційну коломийку!

Мета «Союзівки»
1952 року Український народний союз (УНС) придбав осілість «Союзівка» з метою створити спеціальне місце для збереження та поширення нашої багатої культури. Це мало стати базою для молодого покоління, щоби запобігти його асиміляції.
Протягом багатьох років «Союзівка» успішно виконувала свою роль і далі передає новим поколінням українських американців любов і гордість до своєї української спадщини. Наприклад, торік понад 600 дітей взяло участь у багатьох таборах Це — значно більша кількість учасників, ніж забезпечує будь-яка інша програма молодіжних таборів у США!
«Це — місце, де можна пізнати ближче свою спадщину й нею пишатися. Цього року центр спадщини «Союзівка» одержав статус неподаткової, благодійної організації при УНФ», — заявила скарбник Рома Лісович.
Цей фестиваль організований УНФ, та пожертви завше є бажані, бо вони забезпечують майбутність «Союзівки» — таборів і фестивалів. Організатори вдячні за підтримку офіційним спонсорам — УНС і кредитовій спілці «Самопоміч Нью-Йорк».
Завданням фестивалю є розповсюджувати багату українську культуру. За щедрої підтримки спонсорів і донорів УНФ і далі буде працювати, щоби щороку представляти цей прекрасний фестиваль української культури в США та допомогти Україні в подоланні її кризи.
«Будь ласка, покажіть вашу підтримку і допоможіть зберегти українську спадщину та «Союзівку», — заохочує Нестор Паславський, генеральний менеджер «Союзівки». — Незважаючи на малу кількість вільних кімнат, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 1-845-626-5641 для отримання додаткової інформації про фестиваль. Сусідній готель, Hudson Valley Resort має кімнати для винайму та для своїх гостей влаштовує автобусний рейс між фестивалем і готелем».
Аби дізнатися про повний розклад подій та отримати додаткову інформацію, телефонуйте на «Союзівку» за номером 845-626-5641 і відвідайте сайт: www.soyuzivka.com, або зайдіть на сторінку оселі у Facebook.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply