Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Дитяча книга потребує ідей

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Дитяча книга потребує ідей

Працювати для дітей і пов’язати творчість з Україною — така мрія відомої американської ілюстраторки українського походження Валерії Соколової, яка народилася й виросла у Львові, а славу здобула за океаном.

Про це художниця розповіла, перебуваючи в місті Лева, де їй вручили премію «Золота пір’їнка».
Валерія прилетіла зі США на запрошення дитячого журналу «Ангелятко», із яким відтепер співпрацюватиме. Вона стала першою художницею, що отримала «Золоту пір’їнку». Премія присуджується не за окремі твори, а за здобутки у творчості для дітей, не залежно від напрямку та жанру. Дотепер цю нагороду журналу «Ангелятко» здобували лише дитячі поети та письменники-казкарі.
«Золота пір’їнка» — для мене дуже велика нагорода й відповідальність. Діти обрали мої ілюстрації як найкращі, тож я не повинна не розчаровувати й надалі», — зворушено каже ілюстраторка. Тому невипадково на зустріч із Валерією прийшли й найменші львів’яни — головні поціновувачі та судді, заради яких і виконують свою копітку роботу майстри пера та пензля.
Також п. Соколова репрезентувала американські журнали для дітей, ілюстрації для яких вона розробляла. Казкові малюнки, що справді не є типовими для західних видань, не можуть залишити байдужим нікого. Художниця зазначає, що український і американський читач усе-таки різняться. «Український читач читає. Американські ж діти більше спрямовані на комп’ютерні ігри. У США зараз починається фактично занепад дитячих книжок. Видавництва вживають різних заходів, щоби дитину зацікавити читанням. Наприклад, книжка може продаватися разом з іграшкою. Тобто, подається конгломерат різних ідей. Зараз популярності набувають електронні книги. Тому видавці, аби заохотити до читання, мусять впроваджувати нові ідеї», — розповіла ілюстраторка.
За її словами, коли працюєш над книгою, треба відчути себе дитиною, аби зрозуміти, що саме цікаво для малечі. Художниця впевнена, що в душі кожної людини, ілюстратора зокрема, живе маленька дитина. «У момент роботи ота дитина має дивитися на світ очима художника й, водночас, сама працювати над ілюстрацією. До кожної книжки треба знайти окремий підхід. Аби не було такого, що художник від однієї книжки до другої нічого нового не зробив», — зауважує вона.
Валерія Соколова здобувала найвищі мистецькі нагороди й має багато пропозицій щодо співпраці з різноманітними виданнями, проте завжди ретельно обмірковує свій вибір: «Багато замовлень відкидаю. Ще кілька років тому я розробляла рекламні проекти, але відчула, що мене це не цікавить. Тепер я хочу творити тільки для дітей».
Якийсь час художниця співпрацювала з компанією Walt Disney. Вона наголошує, що цей період був дуже важливим у її житті. «Компанія запросила мене зробити кілька ілюстрацій, із яких потім створили анімаційну рекламу для відкриття парків Волта Диснея. Я розробила кілька варіантів казкових палаців. У компанії обрали один зі зразків і потім звели справжній замок. Але найприємнішим стало те, що вони використали мій стиль і мені не довелося підлаштовуватися під «диснеївський», — каже п. Соколова.
Як зазначає художниця, натхнення для творчості вона черпає в Батьківщині. «Тому хочу зараз спрямувати творчість до книжкового дитячого формату та пов’язати її з Україною», — резюмує вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply