Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

Директором Львівського театру опери та балету ім. Крушельницької став екс-міністр

Автор:

|

Березень 09, 2017

|

Рубрика:

Директором Львівського театру опери та балету ім. Крушельницької став екс-міністр


Директором Львівського театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької став Василь Вовкун. Його підтримали шестеро з дев’яти членів конкурсної комісії. Найближчий конкурент, котрий разом із ним вийшов у другий тур голосування, директор Хмельницької філармонії Олександр Драган, набрав лише три голоси.
Загалом на посаду генерального директора претендували семеро кандидатів. Представники творчого колективу театру ініціювали громадське обговорення. На нього з’явилися п’ятеро зі семи кандидатів. Василь Вовкун на обговорення не прийшов, пояснивши свою відсутність поїздкою до Києва.
До слова, конкурс був оголошений на посаду гендиректора-худкерівника, тобто дві посади об’єднані в одну. Василь Вовкун на момент оголошення конкурсу мав діючий контракт на посаду художнього керівника. Поки його контракт не закінчиться, новий обраний керівник міг бути лише генеральним директором. Проте з вибором п. Вовкуна він просто об’єднає посади гендиректора та художнього керівника Львівської опери.
Василь Вовкун народився 1957 року у с. Мацошин на Львівщині. Навчався у студії при Львівському академічному українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької (актор). Був актором Вінницького українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського. Закінчив акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого.
Працював актором у Чернівецькому українському музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської, у Київському театрі-студії «Будьмо!». З 1994 року — головний режисер-постановник Українського державного центру культурних ініціатив Міністерства культури України, засновник і художній керівник режисерської майстерні «Арт Велес».
У 2006-2007 рр. — заступник голови Національної ради з питань культури та духовності при президентові України. У 2007-2010 рр. — міністр культури України. На посаді міністра п. Вовкун запровадив театралізоване відзначення Голодомору на державному рівні й український дубляж іноземних фільмів. Мабуть, останнє стало чи не найбільшім досягненням відомства. Василь Вовкун є постановником понад 325 культурно-мистецьких подій.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...