Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

DA CAPO — Academу of music

Автор:

|

Вересень 06, 2018

|

Рубрика:

DA CAPO — Academу of music

Під такою назвою молоді вчителі музики Оксана Скіра та Тарас Баб’юк провели в Торонто відкриття музичної школи. Обоє вони належать до «четвертої хвилі» українських еміґрантів (17-20 років тому), але вже адаптувалися до умов, вимог і способу провадження власного бізнесу в Канаді. Незважаючи на те, що субота 25 серпня була гарним теплим днем, на відкриття Музичної академії прибуло кілька десятків відвідувачів — майбутніх викладачів, студентів, друзів і шанувальників музики.
Під музику електронного клавіру О. Скіри в супроводі, скрипки та флейти, Т. Баб’юк оголосив відкриття Академії, значення якої зрозуміле для всіх любителів музики і, зокрема, для батьків, котрі бажають, щоб їхні діти оволоділи грою на певному музичному інструменті — чи то з погляду на можливість майбутньої професії, або просто задля любові до музики.
Розташована DA CAPO у торговельному центрі на вулиці Royal York (точніше на 270 The Kingsway, Etobicoke). Організатори обрали це місце, оскільки до нього можна легко дістатися міським транспортом, чи власним автом — є де безоплатно паркуватися. Через те, що в Україні люди, які хочуть заснувати якийсь власний бізнес, зустрічаються з низкою бюрократичних перешкод, мене зацікавило, як відважились ці вихідці з України на такий крок в Канаді, де досі жили з праці приватних уроків музики.
Відповідь була б «медом» для українців, котрі відкривали, або хочуть відкрити власний бізнес в Україні. «Всю бюрократичну процедуру, яку в Україні розтягують на тижні, а то й на місяці, тут можна полагодити впродовж години-двох і то, вже враховуючи дорогу — тобто затрачений час», — пояснила пані Оксана.
«А яка справа з фінансуванням, скільки такий дозвіл, чи така затія коштує?» — поцікавився я.
«Справа в тому, що документи, потрібні на дозвіл зголосити власний бізнес, ми оформили вдома, а тоді поїхали у відповідну установу, яка займається такими справами, і за 360 доларів зареєстрували, або, офіційними словами, інкорпорували Музичну академію», — доповнив пан Баб’юк.
Не знаю, чи в Україні знайдеться якийсь малий підприємець, який би міг похвалитися такою швидкістю реєстрації власного бізнесу. А був час, коли Президент Віктор Ющенко обіцяв таке «диво», що люди зможуть отримувати дозволи, чи зголошувати малі бізнеси «в одному віконці». Але ж не дарма кажуть: Було та загуло!
А шкода, що по цілому світі роз’їзжають українські політики й управлінські бюрократи, зокрема, і до Канади приїздять, отримують мільйони на покращення управління державою, а переймати готовий і виправданий метод відсувають у далеку шухляду.
В Україні за останні роки з’явилися люди, які здатні провадити не лише малий, але й великий бізнес, щоправда, дуже часто трапляється, що, через бюрократичні перешкоди, люди їдуть за кордон і там зголошують свій бізнес. Маємо на увазі малих і більших підприємців, а не оліґархів, бо ж вони не бізнесом збагатіли, а махінаціями, домовленостями — корупцією, яку безкарно практикують й досі не тільки в бізнесі, але й в політиці.
Гадаю, що, коли б Україна перейняла приклад Канади щодо дозволу заснувати власний бізнес — мале, або й більше підприємство, то й число бажаючих залишити країну було б меншим. Справа в тому, що навіть малий бізнес вимагає робочу силу, в економічно розвинених країнах саме малий та середній бізнес надають найбільше робочих місць, що й є найкращим засобом займати людей, платити їм слушну платню, з якої можуть не лише жити, але й утримувати родини. Доказом того, що українці здатні не тільки працювати на інших, але й брати на себе відповідальність за інших, і є відкрита Музична академія в Торонто. Тому бажаємо їм успіху на «високих» музичних тонах.

Йосип Сірка

Від редакції: насправді «єдине вікно» в Україні діє вже кілька років і зареєструвати нове підприємство можна впродовж одного дня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply