Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Зняли фільм про УНР

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Зняли фільм про УНР

У київському Будинку кіно минулої суботи демонстрували першу частину документального двосерійника про українську державність 1917—1921 років «Українська революція». Це — екранізація спогадів генерал-хорунжого Української Народної Республіки Всеволода Петріва.

Головного отамана військ УНР Симона Петлюру зіграв народний депутат Олесь Доній. Закадровий голос начитав Богдан Бенюк.

«Знімальному процесу надав істотну ресурсну допомогу депутат Андрій Шкіль. Також допоміг львівський меценат Володимир Правосудов, — розповів режисер і автор сценарію Іван Канівець, знаний також за документальними роботами «Тризуб Нептуна» — про створення українського флоту в 1917—1918 роках, і розповіддю про трипільську цивілізацію «Світло для світу».

Музику для стрічки виконав кобзар Тарас Компаніченко та Національний академічний духовий оркестр України. «Є певна особливість обраного формату. Намагалися, щоби глядач бачив усе так, як у той час виглядала хроніка: із ракурсів і рухів камери — якнайближче до роботи тодішніх кінохронік. А враховуючи те, що хроніка тоді знімалася для новин короткими планами, то в нас майже всі сцени — короткі. Натомість їх є багато, — розказав режисер. — У кадрі безліч персонажів, але всі ролі — епізодичні. Якомога характернішими їх робили. Навіть якщо актор на екрані 20 секунд, все одно чинить щось таке, що характеризує його героя».

За словами Івана Канівця, йому «дуже прикро, що й після 21 року незалежності трапляються люди, які не знають, що 1917 року було утворено незалежну українську державу, яка боролася за своє існування до 1921-го».

 Степан Коник

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...