Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Знімуть фільм про трагедію заробітчан

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Знімуть фільм  про трагедію заробітчан

Італійська кінокомпанія Bartleby Film у співпраці з українською Fresh Production готує, без перебільшення, сенсаційний кінопроект. Його назва — «Брати». Італійський режисер і сценарист Андреа Маньяні та його ділова партнерка К’яра Барбо, які приїхали до Києва, прийняли запрошення Fresh Production. Італійців цікавить Україна та її територіальні пам’ятки.

Продюсери Fresh Production Юлія Чернявська й Олег Щербина познайомилися з Андреа та К’ярою 2010 року на тренінґах Середземноморського кіноінституту, де разом зі сценаристом Зазою Буадзе шліфували сценарій фільму «Любов убивці», а Андреа та К’яра — фільму Easy.

У лютому ц. р. на Берлінському кінофестивалі вони зустрілися знову й обговорили цікаві зміни. Цікаві тому, що сценарій Easy, який спочатку стосувався Сербії та Косово, тепер міг мати стосунок і до України, оскільки потенційні сербські та косовські інвестори пішли з проекту.

Сценарій є історією про депресивного 40-річного італійця, колишнього красеня й успішного пілота «Формули-3», який опустився на саме дно відчаю й, не в змозі вчинити самогубство, змушений у всьому коритися своєму братові, єдиному, хто підтримує в ньому іскру життя. Його завдання — привезти з Італії тепер уже до України труну загиблого на виробництві трудового міґранта.

Крім ділових розмов (можливості виробництва, податки, бюджет), метою італійців було знайти відповідні локації в Україні. За сценарієм, герой повинен з Італії їхати в Словенію, потім — в Угорщину й, урешті-решт, в Україну, із фінальною зупинкою в гірському карпатському селі неподалік Верховини.

Неймовірно, але якщо для проекту «Брати» режисерові Вікторії Трофименко й продюсеру компанії Prontofilm Ігореві Савиченку знадобилися для вибору місцевості три експедиції по тижню кожна, то для Easy всі місця потенційних зйомок обрали за чотири дні: у закарпатських містечках Береговому й Тячеві та у Верховинському районі.

Ставка в проекті робиться на комедійні ситуаційні моменти з елементами чорного гумору. «Я, швидше, бачу цю комедію з традиційним італійським гумором, у дусі старих фільмів із Роберто Беніньї або, якщо хочете, Луї де Фюнесом, — каже Олег Щербина. — Так чи інакше, це повинна бути стрічка без циганщини».

На головну роль планують запросити 44-річного популярного італійського актора Джузеппе Баттістона. За його плечима — близько півсотні ролей в телевізійному та великому кіно, 20-річна театральна діяльність. Він грав із Орнеллою Муті й Алессіо Боні, Бруно Гансом і Катериною Муріно, Мікі Манойловичем і Валерією Ґоліно.

Після співпраці з італійцями, німцями та сербами надійшла черга українців — акторська й, загалом, знімальна група фільму Easy буде українською. Невеликий бюджет — до 2 млн USD — не дасть змоги запросити дорогих зірок, однак полегшить пошуки фінансування.

За словами п. Щербини, італійці перероблять сценарій «під Україну» за лічені тижні. А коли проект остаточно сформують, тоді вже визначать режисера, знімальну групу, знайдуть інвесторів для покриття 50 % бюджету, пропишуть локації та вимоги до виробництва. Зйомки, заплановані на літо 2013 року, розпочнуться з Венеції.

Оксана Горнятко

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply