Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Змінити українське прізвище відмовився!

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

Змінити українське прізвище відмовився!

Іван Годяк

Іван Годяк народився 16 квітня 1914 року у місті Пітсбург (штат Пенсильванія). Він був найстаршим із чотирьох дітей у сім’ї. Батьки Івана Годяка Василь та Ганна походили з українського села Грушатичі Перемишльського повіту Львівського воєводства (тепер Старосамбірського району Львівської області). Вони переселилися до Америки 1912-го.
1932 року родина переселилася у штат Мічиґан та осіла в українській колонії в Гемтремку. Тут глава родини брав активну участь у громадському та культурному житті української громади, грав у театрі. Любов до театру передалася від батька синові й той із дитячих років брав участь у театральних виставах. Початкову і середню освіту Іван одержав у Гемтремку, також він був учнем української вечірньої школи. По закінченні школи 1930-го юнак отримав стипендію у Вестерн-юніверсіті студіювати драму, однак через брак фондів у місті Гемтремк не зміг туди вписатися.
1933 року він влаштувався у канцелярію фірми Chevrolet. Швидко знайшов собі місце на радіопередачі, де вечорами брав участь у різних виставах — спочатку безкоштовно, а згодом — і за винагороду. Причому, коли Джон вперше прийшов на радіо, йому відмовили через його акцент. Іванові довелося покращувати вимову, після чого його таки взяли на радіо. Здібності талановитого хлопця були скоро відкриті й управитель радіостанції порадив йому залишити канцелярію та взятися за драму. 1938-го п. Годяк переїжджає у Чикаґо і працює як постійний драматичний актор на станції WMAQ, де дуже скоро вибивається нагору.
1942 року його запросили у Голлівуд на зйомки у фільмі «Незнайомець у місті». Фільми «Рятувальний човен», «Воєнний суд над бунтівниками» і багато інших зробили його відомим. Загалом же Іван Годяк за 12 років творчої діяльності зіграв щонайменше у 38 фільмах.
На початку кар’єри продюсери й актори радили Івану Годяку змінити своє прізвище на звичніше для слуху англомовної людини, однак той відмовився змінити своє українське прізвище. 1946 року він одружився з американською акторкою Енн Бакстер. 9 червня 1951-го в них народилася донька Катрін. 1953 року подружжя розлучилося.
Іван Годяк прожив неповних 42 роки. У нього стався серцевий напад, коли у будинку своїх батьків у Лос-Анджелесі він саме збирався на кіностудію для завершення роботи над фільмом «На межі Всесвіту».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply