Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Життя – у динаміці

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Життя – у динаміці

Щойно на широкому екрані з’явилася повнометражна українсько-нігерійська мелодрама “Легка, як пір’їнка”, а режисер Андрій Рожен уже не тільки завершує працю над короткометражкою “Солов’ї Солов’ї” й навіть почав знімати документальний фільм про відомого українського термофізика Лук’яна Анатичука.

Правдивість сюжету
Нещодавно фільм “Легка, як пір’їнка” представили на Канському кіноринку. Стрічка розповідає про нігерійську дівчину, яка приїхала до Києва навчатися в медуніверситеті імені Богомольця. Та її заповітна мрія – стати співачкою, а не лікарем. Якось вона зустрічає київського хлопця Дениса, із яким в неї починається роман. Саме Денис допоможе їй здійснити свою мрію.
У Каннах стрічкою зацікавилися представники семи країн, зокрема Канада й Італія. Також відомо, що фільм буде демонструватися в Африці. «Також ми би хотіли, щоби стрічка показувалася в афрокінотеатрах, яких у США – близько двох тисяч. Це приблизно вп’ятеро більше, ніж всіх кінотеатрів в нашій країні, – розповідає Андрій Рожен. – Саме з американських кінотеатрів ми б і хотіли почати прокат. Адже якщо ми зайдемо спочатку в іншу країну, то потім не зможемо потрапити в кінотеатри США.» Після цього стрічка з’явиться в Європі. Потім – в Африці. І тільки потому – в Україні.
Варто зазначити, що “Легка, як пір’їнка” знімалась англійської мовою. І показуватимуть її переважно в англомовних країнах. Якщо ж йдеться про європейські держави, то дистриб’ютори там самостійно будуть робити її дубляж. Ну а в Україні фільм з’явиться вже після всіх інших країн. «Уже є ідея повністю продублювати стрічку українською мовою», – каже режисер.
Важливо також згадати, що цей фільм – це перший досвід співпраці українського й нігерійського кінематографів. А от чи ця копродукція розвиватиметься надалі, залежить від того, як “Легка, як пір’їнка” покаже себе в прокаті. «Уже сьогодні кілька африканських кіностудій запропонували співпрацю, але все знов таки залежить від комерційного успіху нашого фільму, – зауважує п. Рожен. – В основу стрічки лягла реальна історія, тож людям, які вже мали нагоду її переглянути, дуже сподобалася правдивість цього сюжету.»

Цікава з точки зору моралі
Зараз Андрій Рожен закінчує роботу над короткометражною стрічкою “Солов’ї Солов’ї”. Сценарій до фільму написано на основі реальних подій. Дія відбувається 1944 року, коли Радянська армія ввійшла на територію Румунії. Це – історія про те, у яким жахіттям став закон про боротьбу з мародерством у Радянській армії.
«Моєму батьку (професійному сценаристу Олександру Рожену. – Авт.) цю історію розповів великий український учений Лук’ян Анатичук, – говорить режисер. – Він, власне, і став свідком тих подій. Це – історія, у якій дійсно не зрозуміло, хто насправді винуватий, адже в ній розгортається дуже цікава з точки зору моралі колізія. Зазвичай у фільмах про війну чітко проводиться межа між “поганими” й “добрими” персонажами. Однак у “Солов’ях…” настільки чіткого поділу немає.»

Бюджет фільму – майже 1 млн грн. Усю суму виділила держава. І попри те, що для короткометражної стрічки це – досить великі гроші, зазначає режисер, їх ледь-ледь вистачає на те, щоби покрити всі витрати: «Адже зйомки тривали протягом дев’яти днів, і ми брали напрокат багато костюмів… Якщо би ця історія розгорталася сьогодні, то все було би набагато дешевше. Крім того в зйомках брало участь близько 160 осіб масовки. Знімали лише в музеї в Пирогово (селище неподалік Києва. – Авт.), бо на те, щоби поїхати в Чернівецьку область, де й розгорталися ці події, не вистачило коштів.»
На сьогодні стрічка вже повністю змонтована, пройшла кольорокорекцію. «Залишилось тільки доозвучити одного з персонажів і намалювати один з фінальних кадрів, – пояснює автор. – Не думаю, що ми встигнемо закінчити її до Одеського кінофестивалю (відбудеться 12-20 липня. – Авт.), однак на київському фестивалі “Молодість” (19-27 жовтня) ми вже точно зможемо її представити.»

Той, що ніколи не зупиняється
А на черзі – нова робота. Наразі Андрій Рожен почав працювати над документальною стрічкою. «Документальні фільми я знімав ще в студентські роки, розказує режисер. – “Легка як пір’їнка” – це дуже стандартна популярна мелодрама. Однак вона є експериментальною в плані ринку. Мені давно було цікаво зробити не просто рядовий популярний фільм, а саме стрічку, яка би не була схожа на звичайний мейнстрім. “Солов’ї…” – це вже те, чим я насправді хотів би займатись.»
Документальна ж стрічка має розповісти про дуже неординарну особистість – термофізика Лук’яна Анатичука, який є президентом Міжнародної термоелектричної академії. Він розвиває досить непопулярний напрям в науці – термоелектрику. «Сьогодні ця наука недооцінена приблизно так само, як свого часу – генетика, – нарікає автор. – Однак термоелектрика є дуже перспективною для розвитку людства, адже коли закінчиться нафта, то люди серйозно замисляться над альтернативними способами видобутку енергії. А термоелектрика видобуває енергію просто на різниці температур. Сам учений залишається зовсім не відомим в Україні, хоча його знають у всьому світі.»
Фільм матиме назву “Дім, який збудував Лук’ян”. Лейтмотивом картини є будівництво дому, який Анатичук планує подарувати місту Чернівцям, щоб у ньому зробили музей термоелектрики. Спорудження будинків – його гобі, причому він ніколи не залишає собі того, що зробив. «Незважаючи на те, що Лук’янові Анатичуку – уже 75 років, він планує зведення вже нового дому, – захоплюється режисер. – Тож він живе в постійній динаміці й ніколи не зупиняється.» Прикметно, що ці ж слова якнайкраще характеризують і самого Андрія Рожена.

Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply