Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 26, 2020

Заради відродження. В Україні створили «Українську Кіно-Асоціацію»

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Заради відродження. В Україні створили  «Українську Кіно-Асоціацію»

Провідні кінокомпанії країни створили першу в історії національного кіно організацію, яка буде захищати інтереси всього українського кінобізнесу — «Українську Кіно-Асоціацію».

Кінопродюсери, ди­стри­б’ютори, представники кінотеатральних мереж об’єдналися, щоби спільно дати потужний імпульс розвитку однієї з найбільш креативних і перспективних галузей країни.

За словами одного з ініціаторів створення Асоціації, Дениса Іванова, керівника компанії «Артхаус Трафік», кінобізнес необхідно об’єднати задля створення сучасної, конкурентоспроможної індустрії: «Тривалий час Україна залишалася на узбіччі ґлобального кінопроцесу. На наш ринок «зливали» здебільшого російські серіали та голівудські блокбастери — свого ж продукту не було. Сьогодні нам потрібно не тільки знімати власне кіно, але й зробити його модним серед українців. Ми хочемо, щоби глядач із задоволенням дивився якісний національний продукт».

2012-го «Кіно-Асоціація» зробить ставку на розвиток кінотеатральної інфраструктури: «У цьому році один із наших пріоритетів — стимулювання збільшення кількості кіноекранів у країні. Що більше екранів, то більше глядачів побачить український фільм, тим прибутковішим стане національний кінобізнес. А це означає, що тепер з’являться гроші для інвестиції в нові проекти. У кіно кількість перетворюється в якість — це факт», — говорить Ігор Савиченко, продюсер компанії Pronto Film.

Зараз до «Кіно-Асоціації» вже входять 12 українських компаній. Крім цього, дві громадські організації (Асоціація продюсерів України й АРМА-України) почали процедуру вступу. Інші українські компанії так само висловили свою зацікавленість щодо вступу до організації. «Двері «Кіно-Асоціації» — відчинені. Ефективно відстоювати інтереси кінобізнесу ми зможемо, тільки об’єднавши за одним столом максимальну кількість представників кіноіндустрії», — коментує цю подію загальноукраїнського масштабу Євгенія Дербал, шеф-юрист Film.ua Group.

Президентом Асоціації було обрано Дениса Ржавського, виконавчим директором — Марію Говоруху.

«Держава зробила перший крок, включивши кіно до переліку пріоритетних галузей країни. У кілька разів збільшено державний бюджет на створення й розповсюдження українських картин, кіновиробники отримали податкові пільги. Створення «Кіно-Асоціації» — це наступний крок у становленні вітчизняного кінобізнесу. Разом ми зможемо забезпечити відродження українського фільму на всіх етапах: від створення до виходу на широкий екран», — радіє президент «Української Кіно-Асоціації» Денис Ржавський.

У планах «Української Кіно-Асоціації» — активна участь у розробці нового законопроекту «Про кінематографію» й «Концепції Державної програми розвитку національної кіноіндустрії на 2012—2017рік». «Ми давно чекали на появу організації, яка об’єднає найбільших учасників ринку, їх позиції й можливості. У партнерстві робота над створенням успішної української кіноіндустрії піде швидше та значно ефективніше», — висловила свою думку із цього приводу Катерина Копилова, голова Державного аґентства України з питань кіно.

 Степан Коник

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply