Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

Юний киянин самотужки створив анімаційний фільм на підтримку воїнів АТО

Автор:

|

Січень 15, 2015

|

Рубрика:

Юний киянин самотужки створив анімаційний фільм на підтримку воїнів АТО

Україна переможе!

Тимофію Ландрєву – 11 років. І хлопець цілковито переконаний у тому, що «Україна переможе!» І для підняття бойового духу бійців Антитерористичної операції, які перебувають на сході країни, він сам придумав і власноруч зняв анімаційний фільм, що зміцнює віру в перемогу України, у її вільне та мирне майбутнє.

Мультик надихне ще більше
Тимофій Ландрєв, син працівника Національної академії внутрішніх справ, навчається в київській спеціалізованій школі №155 (з поглибленим вивченням англійської мови). Він любить свою країну і не байдужий до подій, що відбуваються на сході України. За словами хлопця, у школі учням запропонували створити для вояків АТО малюнки, які підтримують їх далеко від дому, нагадуючи про те, що вдома на них чекають і бійці просто мусять повернутися живими.
Однак хлопчик, що вже майже три роки займається в мультиплікаційній студії, вирішив, що якщо малюнки так підтримують наших солдатів у важкі хвилини, то мультик надихне їх іще більше! І тоді він постановив зробити мультиплікаційний фільм про події, що останнім часом відбуваються в Україні. Мало хто вірив, що проект буде під силу одинадцятирічному хлопчині, адже зробити анімаційний фільм – технічно складно.
Та Тимофій виявився не з тих, хто одразу пасує, – він твердо вирішивши довести справу до кінця й самостійно створити мультфільм.

Геть не по-дитячому
По поверненні зі школи хлопець відразу розповів про свій задум таткові. А той порадив синові зняти такий мультик, який би вразив не лише дітей, а й дорослих. Підбадьорений підтримкою, хлопчак узявся до роботи. Того ж вечора він самостійно написав текст до мультика й прочитав його мамі. Слова дитини, яка геть не по-дитячому виклала свої почуття й ставлення до подій на сході України, розчулили жінку до сліз.
Отримавши мамине схвалення, Тимофій сам написав сценарій, зробив розкадрування фільму, розкресливши аркуш паперу за формою телевізійного кадру, пронумерувавши кадри і по черзі намалювавши в кожному з них події та персонажів.
До слова, свій мультфільм Тимофій створював із підручних матеріалів, які завжди знайдуться «на господарстві» у будь-якої дитини. Отож своїх героїв хлопець зліпив із пластиліну, а декорації, техніку й решту допоміжних елементів – вирізав із картону та кольорового паперу. Деякі епізоди були намальовані від руки, титри він теж писав сам.

І все робив сам
Героїв свого мультика автор розташовував прямо на столі й покадрово знімав відеоролик на звичайний цифровий фотоапарат, розміщений на штативі над столом. Знявши черговий епізод, Тимофій демонстрував виконану роботу батькові, і вони разом обговорювали технічні моменти, що виникали в процесі зйомки.
Якщо ж траплялося так, що якась сцена Тимофієві чимось не подобалася, то він не лінувався перезняти її ще раз. І все робив сам. Тільки в деяких випадках, коли після багатьох спроб йому не вдавалося правильно намалювати якогось персонажа, він звертався по допомогу до тата чи мами. Батько допомагав Тимофію зобразити письменників, співаків і спортсменів, а мама — монумент Незалежності України.
Текст для свого мультика Тимофій теж читав. Його записав тато на звичайну відеокамеруа потім звук відокремили від відео. А оскільки хлопець поглиблено вивчає в школі іноземну мову, він вирішив також озвучити англійську версію. Так з’явилося два варіанти анімаційного фільму.

Добре впорався!
Не варто думати, що процес навчання в школі постраждав хоч трішки, адже свій ролик Тимофій знімав у вільний час удома. Утім, він міг це зробити на мультстудії, використовуючи спеціальне обладнання, яке би полегшило процес творення. Але автор хотів усе-все зробити власноруч. Це було його завдання, і якщо він уже взявся до роботи, то повинен її виконати самостійно.
Загалом хлопець зробив більш як сімсот фотографій, а процес зйомки тривав приблизно місяць. Коли всі сцени було знято, до творчого процесу долучився батько, який має не лише чималий досвід у редагуванні фото- й відеоматеріалу, а й другу фахову освіту – «оператор кіно і телебачення». Тому це зовсім не склало йому труднощів. І все ж процес не можна було назвати легким, так як крім голосу автора за кадром увесь звук доводилося творити з нуля. Але, об’єднавши свої зусилля, Тимофій із батьком добре впоралися зі своїм завданням.
Анімаційний фільм тривалістю всього дві хвилини передав цілу історію від недавнього часу, коли війни й біди обминали Україну боком, до нинішніх бойових дій на сході країни. Завершує Тимофій свій мультик ствердженням у титрах: “Україна переможе!”
Прикметно, що анімаційний ролик на сьогодні переглянуло на сайті Youtube майже 180,5 тис. користувачів, його також було розміщено на офіційному ресурсі Міністерства оборони України й також навіть на офіційній сторінці Президента України у Фейсбуці. Завдяки таким дітям, як Тимофій, щораз більше людей у світі впевнюється, що Україна обов’язково переможе!

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply