Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Вітчизняний проект голівудського масштабу

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Вітчизняний проект голівудського масштабу

Планувалося, що трилер “Тіні незабутих предків” вийде на широкий екран України вже на початку червня цього року. Але, схоже, глядачеві доведеться трішки зачекати – прем’єра відкладається на кілька місяців.

Або бездоганний продукт, або взагалі нічого
Причини, із яких “Тіні незабутих предків” з’являться в прокаті лише восени, режисер виклав на своїй сторінці у Facebook.
“Шановні колеги, друзі, – написав Любомир Левицький. – Зваживши всі «за» і «проти», я вирішив відкласти вихід фільму “Тіні незабутих предків”. Робота над стрічкою йде повним ходом, і в принципі, вона могла би бути закінчена до кінця травня. Але багато хто знає, що, на відміну від інших українських творців кіно, Unison Group, Suspense Films і найбільший дистриб’ютор в Україні B&h випускають або бездоганний продукт, або не випускають нічого.
І в цьому я з партнерами абсолютно згоден. Я постановив перенести прем’єру фільму «Тіні незабутих предків» на осінь. Тим більше, що й для прем’єри звільнилася більш вигідна ніша, ніж 13 червня. Також, випускаючи його восени, ми підготуємо та проведемо кращу кампанію, та й глядачів буде більше. Ми зараз шукаємо гарну дату. Думаю, що вона найближчим часом буде відома, швидше за все, прем’єра відбудеться у вересні 2013 року”.

Головне – український дух
Наразі український глядач нагулюватиме апетит. Хоча його й нагулювати не треба, бо, як обіцяє режисер, на всіх нас чекає надзвичайна історія. Але спершу зазначимо, що з класикою українського кіно – фільмом “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова – стрічка Левицького безпосередньо не пов’язана: спільними є лише кілька локацій, містика й, головне, український дух.
«Я гортав книги, і до рук потрапила “Тіні забутих предків”, на яку колись був знятий фільм Параджановим, але книга відрізняється від фільму, адже в ній повно містики. І мені так сподобалася назва! Прочитав біографію Коцюбинського, дізнався цікавий факт, що ми з ним народилися в один день. Тоді й вирішив, що це – знак, і дав проекту ім’я “Тіні незабутих предків”, – каже авторі ідеї.
Отже, в основі нової стрічки Любомира Левицького, до слова, творця й першого українського фільму жахів “Штольня”, – легенда про карпатських мольфарів. У сюжеті йдеться про те, як кілька століть тому в українських Карпатах безчинствували злі духи та химери. Дев’ять мольфарів запечатали потойбічну нечисть у Книгу Тіней, на яку поставили клеймо – магічну Згарду. Потім події фільму переносяться в сьогодення. Згарду знайдено й передано університетові, однак через недбалість 20-річного студента Вані вона зникає. Після цього на тілах його друзів проступають магічні знаки, і їхньому життю загрожує небезпека.

Дещо знімати не можна!
Варто, мабуть, нагадати, що сам Любомир Левицький народився в карпатському містечку Верховині. «Я виріс у Карпатах, що, безумовно, наклало свій відбиток на зйомки саме тут. А ще я – містик по життю, і люблю цей жанр. У всьому світі містика вважається комерційним жанром, до того ж дуже цікавим. Усі чули про Дракулу, Трансільванію, а ось про мольфарів, наприклад, мало хто знає. Це потрібно популяризувати. Я хочу, щоб українське кіно стало модним і впізнаваним у світі. У моєму випадку – в жанрі містики, адже містика – це грань між фантастикою й реальністю.»
Там же, у Карпатах, режисер дізнався про легенду. «Почув її чотири роки тому від старого чоловіка, якого вже немає серед живих, – пояснює Любомир. – Розказав мені про клан мольфарів, який контролював усі сили, що були в лісах тодішньої Австро-Угорщини. І про різні древні ритуали розповідав. Мій родич, священик, узагалі, каже, що один із цих ритуалів не можна знімати для фільму.»

Ось і почалося…
Можливо, у своїй роботі над фільмом п. Левицький і справді переступив межу «можна-не-можна», бо з ним у дійсності почали відбуватися дивні речі. Приміром, режисер відчув, що його переслідують. “Від самого початку підготовки до зйомок фільму я запідозрив, що мене щось переслідує, – написав Любомир на своїй сторінці в соціальній мережі. – Я звернувся до одного карпатського старця за роз’ясненнями щодо того, що відбувається. На що він мені відповів, що інакше й бути не може. Адже я втручаюся в таємницю, яка зберігалася століттями, а будь-яка таємниця охороняється невидимими силами… ”
Під час зйомок трапилося навіть кілька містичних ситуацій, одна з яких дуже налякала знімальну групу. У 40-кілометровій зоні, де ніхто не живе, десь о пів на п’яту ранку на дорогу вийшла якась істота. Привид, постояв, подивився на знімальну групу й зайшов назад у ліс. «Усі просто впали, усе зупинилося. Спочатку злякалися, але місцеві розповіли, що можна не боятися, це – лісові духи, вони нічого людям не роблять, просто оберігають ліси, – розказав Любомир.

Голівуд зацікавився?
А ось оператору картини Марку Еберлі робота в Карпатах подарувала саме задоволення. Американський гуру операторського мистецтва має надати українській стрічці голлівудського присмаку. «Я сподіваюся, що для цього фільму на західному ринку знайдеться широка аудиторія. І я вірю, що чаклуни мольфари нададуть можливість подивитися на незнайомі культури по всьому світу.»
А п. Левицький додає, що американські дистриб’ютори вже зацікавилися фільмом саме завдяки цій легенді: «До сьогодні вони думали, що в Карпатах живуть лише вампіри на кшталт Дракули. А ми показуємо новий містичний прошарок, таємничий світ Карпат.»
Ось Голівуд і виявив інтерес до фільму «Тіні незабутих предків», зокрема американські агенції 3 Arts Entertainment і Paradigm. Американці здивувалися, коли дізналися про всі нюанси створення вітчизняного кіно. Вони заявили, що українська картинка абсолютно не виглядає в рамках тих бюджетів, із якими доводиться працювати, що саме по собі є абсурдним для Заходу. До речі, бюджет стрічки Левицького – 1 млн USD.
Між тим Марк Еберлі вірить, що такі режисери, як Любомир, можуть стати піонерами кіноіндустрії в Україні: «Тут є все – велика культурна різноманітність, казкові місця для зйомок, так само як прекрасні техніки й актори. Я хочу бути частиною зростання кіно в Україні та зроблю все від мене залежне, аби привернути увагу американських творців фільмів до українського кіно». Сподіватимемось, так воно й буде.

Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply