Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Він і Вона — від Муратової! Одеська режисерка знімає свій новий шедевр

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Він і Вона — від Муратової! Одеська режисерка знімає свій новий шедевр

До кінця цього року Кіра Муратова пообіцяла потішити українського глядачі своїм новим фільмом. Зйомки нової стрічки з робочою назвою «Кінопроби. Однокурсники» закінчуються в Одесі.

Фактично вся творча група картини вже працювала разом на попередніх фільмах цього режисера: продюсує стрічку Олег Кохан, SOTA Cinema Group, оператор-постановник — Володимир Панков, художник-постановник — Євген Голубенко, художник із костюмів — Руслан Хвастів.

Українська частина акторського ансамблю представлена Віталієм Лінецьким і Наталею Бузько, Ґеорґієм Делієвим, Утою Кільтер, Юрієм Невгамонним, Геннадієм Скаргою та Євгенією Барсковою. У фільмі також зіграють росіяни Рената Литвинова, Сергій Маковецький, Алла Демидова та Олег Табаков.

У своєму двадцять першому фільмі уславлена одеситка виступає не тільки режисером-постановником, а й автором сценарію, «намагаючись розділити ці два начала в собі» й показати, на противагу попереднім стрічкам, щось не насичене побутом і деталями. А саме — творчий процес як один із найбільш рухливих, особливо в кінематографі, де задіяно так багато факторів і умов, кон’юнктури, моди та взаємовпливів.

Герої фільму «Кінопроби. Однокурсники» — чоловік і жінка, що не зустрічалися багато років. Раптом опинившись у відрядженні в Її місті, Він вирішує зайти в гості, але не просто так, а щоби прямо з порога спитати поради: як учинити, якщо Він кохає одразу двох жінок?

Беручись до зйомок нової картини, режисер зазначила, що їй завжди було «дуже цікаво подивитися, як будуть поводитися різні люди в однакових пропонованих умовах». Звідси й народилася «форма кінопроб як драматургічно життєвої історії», також Муратова звернула увагу на те, що в цьому сценарії реалізується її давнє бажання етюдності: «Знаєте, як у музиці: гами, вправи, а в підсумку виникають фуги Баха, виникає цілісність, краса, сенс».

«Цю історію неможливо переказати, як і будь-який із фільмів Кіри Муратової. Вони цінні всією сумою вражень від побаченого, — підтверджує продюсер картини Олег Кохан. — Тому її почерк є визнаним і впізнаваним у всьому світі». На його думку, глядацький потенціал цієї стрічки вийде за межі шанувальників таланту режисера, тому що він базується на обіграванні кінопроцесу в драматичному ключі з комедійними елементами, які стають своєрідним обрамленням для вічних філософських питань, властивих для творів Кіри Ґеорґіївни.

Зйомки картини буде закінчено до кінця 2011 року, а прем’єра відбудеться на одному з міжнародних кінофестивалів 2012-го.

 Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply