Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Відбувся з’їзд Спілки кінематографістів

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Відбувся з’їзд Спілки кінематографістів

23 квітня пройшов VI з’їзд Національної спілки кінематографістів України. Основні дискусії точились навколо конфлікту поколінь. Сивочолі кінематографісти критикували фільми молодих. А ті, своєю чергою, намагались розширити свої повноваження в спілці.
Із боку здасться, ніби цей з’їзд був досить реакційним. Проте він став першим кроком до омолодження всієї спілки. Думаю, що в недалекому майбутньому ключову частину її членів складатимуть саме молоді дієві кінематографісти”, – сказав Володимир Тихий.
“Конфлікт поколінь є! Я вже втомився пояснювати, що це є річчю абсолютно нормальною, ба більше, продуктивною для кінокультури”, – дипломатично прокоментував ситуацію голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.
Найагресивніші заяви під час з’їзду пролунали від 78річного режисера Олександра Муратова, , який назвав альманахи короткометражних фільмів “Мудаки. Арабески” та “Україно, Goodbye!”, які зняли молоді кінематографісти, “двома купами лайна”. При цьому голову Держкіно Катерину Копилову він звинуватив у триньканні державних коштів.
“Порядна людина на місці Копилової просто би застрелилась”, – додав режисер Юрій Ляшенко, 74 роки. А молодих кінематографістів він звинуватив у пособництві аморальній західній культурі. Кінознавець В’ячеслав Кудін наголошував на розпусті молодшого покоління кінематографістів, яких “купляють за зелені папірці”.
“Старше покоління українських режисерів просто звикло поводитися агресивно. За минулого керівництва Держкіно вони подібним чином тиснули на чиновників, і це давало їм змогу отримувати фінансування під нові фільми. А сьогодні ця схема вже не працює… ” – зазначив 38-річний режисер Мирослав Слабошпицький.
Гострі заяви старих кінематографістів вразили навіть кінокритика Олександра Рутківського, котрий, як відомо, ніколи не позбавляє себе задоволення розкритикувати той чи інший кінотвір. Однак позиція Рутківського – нейтральна. “Більш за все смородом обурюються ті, хто сам смердить”, – прокоментував він те, що відбулося на з’їзді.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply