Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Відбулися відкриті покази документальної стрічки «Наша Надія»

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

Відбулися відкриті покази документальної стрічки «Наша Надія»

Афіша стрічки

8 жовтня відбулася національна прем’єра нового документального фільму «Наша Надія» від засновника формації «Вавилон’13» Володимира Тихого. Перший показ пройшов при повному аншлагу в Ужгородi. 9-го він вийшов на екрани Львова, 10-го – Рівного, а також Вінниці, Тернополя, Дніпропетровська, Чернівців, Івано-Франківська, Одеси, та Херсона. У Києві він демонструватиметься 21 жовтня в кінотеатрі “Жовтень”.

Незаангажований погляд на події
Перед прем’єрним показом в Ужгороді документального фільму “Наша Надія” про українську льотчицю-героя Надію Савченко, яка перебуває за ґратами в Росії, із журналістами зустрілися режисер та продюсер фільму, які розповіли про задум, зйомки та мету документальної стрічки.
Цей фільм – продовження дослідження Володимира, який разом із численними однодумцями документально фіксує новітню історію України в найгарячіших її точках. Глядач у стрічці подорожує Україною в супроводi творчої групи – власне режисера Володимира Тихого, продюсера проекту Анни Паленчук та режисера Юлії Шашкової, яка знімала епізоди фільму в зоні АТО на місцях дислокації батальону «Айдар».
«Враховуючи все те, що відбувалося навколо нас під час зйомки цього фільму та спираючись на реакцію викликану всеукраїнськими показами проекту “Вавилон’13, робота над яким продовжується і зараз, наша команда прийняла рішення реалізувати безпрецедентно широку демонстрацію цієї картини саме в кінотеатрах, а не на ТБ-екранах. Ми хочемо поспілкуватися з людьми та представити їм свіжий, незаангажований документальний погляд на події», – розповідає про рішення показати фільм режисер Володимир Тихий.

Анатомія війни на сході
Ганна Паленчук, продюсер проекту, виступаючи перед журналістами, сказала: «Режисером фільму є Володимир Тихий, який разом із багатьма однодумцями документально фіксує новітню історію України в проекті “Вавилон’13”. Ми вирішили працювати над фільмом, який є актуальним в Україні, – про Надію Савченко, тим самим є вірогідність, що про неї не забудуть і вона кудись не зникне, як це часто буває в Росії. Фільм – документальний, він починається з кадрів анексії Криму, із кадрів севастопольської вечірки, учасники якої радіють, що приєдналися до Росії. Потім ми бачимо «колорадські стрічки», добровольчі батальйони на сході, епізоди війни».
У картині розповідається про події , які почалися в Україні ще навесні, коли Росія окупувала Кримський півострів. На екрані буде показана панорама захоплення Криму та, як висловились автори фільму “своєрідна анатомія війни на сході”.
Увесь сюжет стрічки побудовано навколо постаті українського пілота Надії Савченко. Спершу режисер знімав хроніку про добровольчі батальйони, і тоді Надія Савченко не було головною героїнею. У процесі роботи з’явилася Надія – як героїня, яка уособлює ідею боротьби і непокори.

Це – не реаліті-шоу
За словами Ганни Паленчук, Надія Савченко – одна з персонажів фільму, але персонаж із найкращими характеристиками. Українська льотчиця в стрічці показується як уособлення духу добровольчих батальйонів. Вона – старший лейтенант Збройних сил України, доброволець батальйону «Айдар». Брала участь у боях під Луганськом, де 18 червня потрапила в полон до російських терористів. Пізніше її вивезли до Росії, де й «намалювали» кримінальну справу. Надія вже стала одним із символів боротьби за свободу України й оборони країни від зазіхання ворогів.
Історія її полону  – найдзвичайно болісна  для нас, українців. Драма Наді та її сім’ї сприймається кожним українцем дуже близько до серця, адже ті, хто утримує її за ґратами, холоднокровно руйнують українські міста та села, несуть горе й завдають болю майже кожній українській родині.
У фільмі знято також маму і сестру легендарної льотчиці, які розповідають про дівчину, бійців, що воювали разом із нею. “Ми должні захищать свою землю”, – говорить мати Надії Савченко.
Віра Савченко, сестра льотчиці, розповіла, що фільм має відкрити очі людям, які не до кінця ще зрозуміли, що відбувається насправді. «Це – не реаліті-шоу і не нова картина, яку треба обов’язково подивитися». За словами Віри Савченко, метою фільму є не тільки сприяти звільненню Надії Савченко з російського полону, а також допомогти іншим полоненим солдатам.

Досягли мети!
Юлія Шашкова, режисер фільму, розповіла про зйомки, які проводилися на території АТО, дівчина нещодавно звідти повернулася. «Надія – доброволець, нам було цікаво знімати добровольчі батальйони як уособлення такого патріотичного духу, який зараз усі відчувають. Нам було цікаво знімати взагалі цих людей, котрі беруть зброю і йдуть захищати Батьківщину, – каже вона. – Щойно ми приїхали в АТО на зйомки, як розпочався бій, на нас пішли в атаку з БТР, танками. Це була не так робота, як, швидше, виживання».
За словами Юлії, Надія Савченко – такий самий політичний в’язень, як і їхній колега кінорежисер Олег Сєнцов. «Громадськість не може перебувати у такому стані, ніби нічого не відбувається. Ми маємо щось робити для того, щоби зупинити війну. Нашим фільмом ми хочемо сказати, що жодна людина не може бути осторонь, якщо ми об’єднаємося, не тільки на словах, але й на ділі, то Україна переможе», – додала режисер фільму.
Для кіно нема кращої драматургії, ніж час, зазначають автори фільму. «Дивишся на це кіно й не віриш, що їм (героям фільму) вистачає мужності. АТО давно нема, є тільки назва, йде справжня війна, – каже Юлія як очевидець подій. – Сепаратистів майже не залишилося, їх повбивали, воюють російські військові, чеченці. Українські військовики не вірять у дипломатичне вирішення ситуації. Треба, щоби всі об’єдналися і працювали на завершення війни».
Усі покази стрічки – благодійні, вхід за пожертвою. А всі зібрані кошти підуть на допомогу дітям загиблих бійців батальйону «Айдар».
«Нам було дуже важливо передати основний посил стрічки, – поділився думками після показу Володимир Тихий. – І ми побачили, що глядачі в залі були вражені. Більшість людей в наший країні ще досі живе, не розуміючи, що відбувається у нас на сході. Показавши бійців, добровольців, основну героїню Надію Савченко як символ честі, відваги та боротьби за свободу своєї країни, ми зрозуміли, що досягли мети, з якою створювався наш фільм». Організатори сподіваються, що стрічка не залишиться поза увагою як суспільно активного глядача, так і широкої публіки.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply