Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

В український прокат виходить альманах «Українські злі»

Автор:

|

Квітень 04, 2013

|

Рубрика:

В український прокат виходить альманах «Українські злі»

28 березня в український прокат нарешті вийшов альманах «Українські злі», програма якого складається з восьми стрічок, створених однойменною кіноформацією: дипломний фільм «Очерет» Руслана Батицького, що отримав премію імені Тарковського; «Гауді» Аксенії Куриної; «Так поїду» Валерія Шаліги, заявлений у конкурсній програмі River Film Festival (Італія); режисерські дебюти – фільм «Красива жінка» Олени Алімової, удостоєний диплому на ОМКФ, «Ксенофілія» Іллі Калюкіна й «Останній день» Анастасії Касилової; а також короткометражні драми, що брали участь у програмі Short film corner Канського кінофестивалю, представлені на кінофорумі в Одесі й на Міжнародному фестивалі незалежного кіно «Кінолев», – «Без ГМО» Лариси Артюгіної та «Гамбург» (диплом кінофестивалю «Молодість») співпродюсера проекту Володимира Тихого.
Крім того короткометражні стрічки формації “українських злих” покажуть у Нью-Йорку на 4-му Фестивалі незалежного кіно східної Європи Kinofest NYC, який пройде з 4 по 7 квітня.
До програми фестивалю ввійшло сім фільмів, знятих молодими українськими кінематографістами в межах проекту «Україна Гудбай». Деякі із цих фільмів українські глядачі вже мають змогу побачити в кінотеатрах з 28 березня, у рамках «Українських злих».
Загалом за час роботи творчої лабораторії «Україна Гудбай» було випущено 25 короткометражних робіт. У своїх кінодослідженнях автори проекту зосередили увагу на темі масової еміграції з України та спробували з’ясувати причини, які штовхають тисячі українців покидати Батьківщину.
“Ці фільми – історії про звичайних українців і причини, через які багато хто з них виїжджає з країни. Побачити, як у Нью-Йорку відреагують на ці кінострічки, стане унікальним досвідом для мене. Кіно саме по собі – інтерактивне мистецтво, тому реакція публіки на фільм – частина цього досвіду”, – розповів продюсер проекту «Україна Гудбай», директор компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов, який представить «Українських злих» на відкритті фестивалю в Нью-Йорку.
Як зазначив директор фестивалю Kinofest NYC Андрій Котляр, велика кількість короткометражних картин  цього року відображає позитивну картину змін в українському кінематографі й частенько ці фільми стають стартовим майданчиком для амбітних режисерів, які націлені на повний метр.
Частина короткометражок, які демонструватимуть у Нью-Йорку, виходили на великі екрани України в прокатній версії кіноальбому «Україна Гудбай» у листопаді 2012 року. Деякі з кіноновел, представлених на фестивалі Kinofest NYC, увійшли до третього за рахунком циклу українських короткометражних фільмів «Українські злі».
В Україні альманах буде показаний у Києві (кінотеатр «Жовтень»), а також в Одесі, Львові, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові й інших містах.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply