Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Уперше українську короткометражку номіновано на премію Європейської кіноакадемії

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

Уперше українську короткометражку номіновано на премію Європейської кіноакадемії

“Ядерні відходи” Мирослава Слабошпицького стала першою кінострічкою в історії українського кінематографа, що отримала номінацію на приз Європейської кіноакадемії (EFA) у категорії “Найкращий короткометражний фільм” 2013-го року.
“Ядерні відходи” – камерна історія про чоловіка і жінку, які працюють у зоні відчуження. І саме за зіставлення поводження з радіоактивними відходами та викинутими людськими життями фільм було номіновано на премію.
Зокрема, на офіційному сайті фестивалю зазначено: “Створені режисером персонажі гідні захоплення у фільмі, що дає ідеальний опис ядерної природи – середовища, ворожого для всього живого. Історія рухається сама по собі, у повільному, механічному темпі, і це стає ілюстрацією відчуження людської душі”.
Уже відомо дев’ять номінантів (із 15 фільмів), які боротимуться за нагороду Європейської кіноакадемії в номінації короткометражних стрічок. Серед них – російська короткометражка “Лист” Сергія Лозниці, іспанська стрічка “Містерія” Чема Гарсіа Ібара, британсько-ірландський фільм “Ранок” Кетті Бара й інші.
На рахунку фільму “Ядерні відходи” вже є кілька престижних нагород, у тому числі “Срібний леопард” МКФ у Локарно та Гран-прі кінофестивалю “Кіношок”, “Золота медаль” Белграда й інші.
Переможця в номінації оголосять на 26-й церемонії нагородження Кіноакадемії, яка пройде в Берліні 7 грудня цього року.

Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply