Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 23, 2018

Українську сценаристку відзначили у Канні

Автор:

|

Червень 02, 2016

|

Рубрика:

Українську сценаристку відзначили у Канні

Марися Никитюк

Переможцем церемонії десятої сесії ScripTeast Award, що проводилася під час Каннського фестивалю став сценарій українки Марисі Никитюк «Коли падають дерева». Цьогоріч уже вдесяте під час Каннського кінофестивалю було представлено нагороду ScripTeast імені Кшиштофа Кесльовського за найкращий сценарій із Центральної та Східної Європи, написаний і розроблений у межах сценарної програми Незалежної кінофундації.
У програмі взяли участь 11 проектів зі семи країн Центральної та Східної Європи, а саме проекти з Польщі, Румунії, Литви, Болгарії, Словаччини, Грузії й України. За результатами попередніх програм було створено 18 фільмів і ще 12 наразі запущено у виробництво.
За рішенням консультативної ради, до якої входили Сенді Ліберсон, Саймон Перрі, Манфред Шмідт, Антоніо Саура, Даріуш Яблонський та очільники навчальної програми ScripTeast Том Абрамс і Крістіан Рот, нагороду отримав сценарій п. Никитюк.
Консультативна рада так пояснила своє рішення: «Цьогорічна нагорода імені Кшиштофа Кесльовського ScripTeast присуджується сценарію з неймовірним кінематографічним потенціалом. П’янке суцвіття персонажів та наративів, зіткане, щоб створити надзвичайний світ — водночас страшний, чарівний, чуттєвий і захопливий, і завжди дуже справжній. Письменницька уява блискуче грає на сторінках сценарію і ми з нетерпінням чекаємо екранного втілення цього авторського бачення».
Крім почесної відзнаки, сценарій «Коли падають дерева» також отримав 10 тис. EUR на подальше виробництво фільму. «Це — дуже радісна подія особисто для мене і для проекту фільму загалом. Хоча це — і велика відповідальність. Україна вперше взяла участь у програмі ScripTeast, і перемога мого сценарію я, сподіваюся, започаткувала хорошу традицію для українських авторів і режисерів», — сказала українка на врученні нагороди.
Роботою над фільмом займається компанія «Директорія кіно», продюсер Ігор Савиченко, початок зйомок заплановано на серпень ц. р. Нагадаємо також, що проект отримав підтримку Державної агенції з питань кінематографії України, відзнаку найкращого проекту на пітчингах ОМКФ 2014 року, а також її було презентовано на Baltic Events, DAB, та MAIA Workshops.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...