Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Українське кіно на «Берлінале-2014»

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

Українське кіно на «Берлінале-2014»

У конкурсній програмі 64-го «Берлінале» взяло участь 20 фільмів, у тому числі з Австрії, Арґентини, Бразилії, Великої Британії, Німеччини, Китаю, Норвегії, США, Франції та Японії. Загалом же на кінофестивалі було продемонстровано близько 400 фільмів із усього світу.

Одночасно з «Берлінале-2014» працював «Європейський кіноринок» (EFM), на якому було показано 800 фільмів для експертів кіноіндустрії. Україна хоч і не була представлена в основному конкурсі «Берлінале», але український кінематограф узяв активну участь у роботі Кіноринку.
Особливою подією Берлінського кінофестивалю стала презентація фільмів молодих українських режисерів — переможців Національного конкурсу, яку благодійний Фонд Ігоря Янковського «Ініціатива в ім’я майбутнього» та КМКФ «Молодість» провели в Catwalk Bar at the Berlin Marriott.
Українські фільми представили голова Державної агенції з питань кіно Катерина Копилова, Надзвичайний і Повноважний посол України у ФРН Павло Клімкін, директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі та засновник Фонду «Ініціатива в ім’я майбутнього» Ігор Янковський. На презентації зібралося понад 60 кінематографістів із різних країн, режисери, продюсери, оператори, журналісти. Вони із цікавістю ознайомилися з роботою Українського національного стенду Ukrainian Film Corner і представленою на ньому продукцією.
Звертаючись із вітальним словом до гостей, голова наглядової ради Фонду «Ініціатива в ім’я майбутнього» Ігор Янковський сказав: «Наш фонд послідовно займається підтримкою молодих талантів. Один із стратегічних напрямів його роботи – сприяти розвитку кінематографа в Україні. Провівши в жовтні минулого року спільно з кінофестивалем «Молодість» Національний конкурс короткого метра, ми побачили, як багато у нас талановитої молоді. На мій погляд, час експортувати їхню творчість за кордон. Саме тому ми привезли в Берлін молодих українських кінематографістів і репрезентуємо DVD-диск із їхніми роботами. Сподіваємося, що нові контакти на кінофестивалях світового рівня дадуть новий імпульс розвитку їхньої творчості. А ми зі свого боку будемо їм допомагати й підтримувати».
Загалом Український національний стенд репрезентував чотири тематичних проекти, а це – майже два десятки фільмів: “Шевченко 200” (роботи режисера Олександра Денисенка “Таразі”, фільм Михайла Ільєнка “Толока”, “Кобзар” Тараса Ткаченка), кіно для дітей і молоді (тут і анімація – “Ескімоска”, “Моя країна Україна”, “Дідочок задумав женитися”, “Котигорошко”, і повнометражні ігрові проекти “Іван Сила” Віктора Андрієнка й “Трубач” Анатолія Матешка), а також представив українське історичне кіно та соціальні кінопроекти.
Зокрема, було показано історичну драму “Поводир” Олеся Саніна. Фільм має вийти в прокат наприкінці цього року. В основі сюжету – мандри радянською Україною американського хлопчика й українського сліпого музики. “Варіант Маркони” Валеріу Жерегі, “Битва за Севастополь” Сергія Мокрицького та “Лука” Олександра Пархоменко – також у числі репрезентованих.
“Гніздо горлиці” Тараса Ткаченка – проста історія “західняків”, які змушені роками працювати за кордоном, аби прогодувати свою родину в Україні. Соціальне українське кіно також було представлене сімейною драмою з елементами інтелектуальної комедії “Креденс” Валентина Васяновича, міським трилером “Зелена кофта” Володимира Тихого та “Плем’я” Мирослава Слабошицького.
Також Ukrainian Film Corner – це майданчик, де впродовж всього фестивалю на стенді поширювалася інформація щодо нового сучасного українського кіно – повнометражного, документального, анімаційного та короткометражного, розповсюджувалися друковані матеріали та каталоги.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply