Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Українська школярка полонила міжнародне журі

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

Українська школярка полонила міжнародне журі

Одинадцятирічну Дарину Котелянець із села Петрика Літинського району Вінниччини визнали найкращим кінематографістом світу за короткометражний анімаційний мультфільм. Дівчинка створила мультик про свою корову Зірку й репрезентувала його в німецькому місті Дрездені. Там проходив міжнародний дитячий кінофестиваль анімаційного мультфільму.
“Мультиплікатори пропонували придумати мультфільм про якесь убивство. Я відмовилась. Задумала зробити анімацію про собак і про притулок для них. Мені підказали, що це нецікаво й не пройде конкурс. Тож я вирішила скласти сценарій про свою корову Зірку. Тему затвердили, бо такого в Європі ще не бачили”, – розповідає дівчинка.
Аби змонтувати мультик, Даринці знадобився тиждень. Два дні вона ліпила героїв мультика зі шматків пластиліну та робила безліч фотокадрів.
“Вийшло так: Зірка виходить пастися на поле. Повсюди – квітки, вона їх починає їсти. Корова вкривається ними. Потім у кадрі з’являюся я з дійничкою й дою кольорове молоко. Із нього виходить на небі райдуга. До мультика склала декілька рядків пісні. Мама сказала, що мультик – класний. Коли я почула, що перемогла, то аж закричала від щастя, – додає переможниця. – Учасники з інших країн показували про вампірів, убивства, трансформерів. Та судді вибрали веселу анімашку”. Свою роботу Дарина оцінює 20 тис. грн.
“Якби в нас розвивали мультиплікацію, то могла б і тут перемагати. Та поки що бачу себе вокалісткою. Поступлю в Київську естрадно-циркову академію. Якщо не знайду роботи, то в приватній школі буду викладати вокал. Тоді в Дрезден якраз і їздила на конкурс вокалу та виграла гран-прі. Заодно й мультик переміг”, – радіє дівчинка.

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply