Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 2, 2020

Українська кіноосінь

Автор:

|

Вересень 03, 2015

|

Рубрика:

Українська кіноосінь

Українські дистрибутори оголосили свої плани на осінь. Для шанувальників українського кіно три осінніх місяці стануть щедрими на довгоочікувані прем’єри. Розпочне своєрідний «марафон» фільм, який уже дуже давно чекають в українському прокаті. Стрічка «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофименко, знята ще 2013 року, вже встигла побувати на кількох фестивалях, про неї багато писала преса. От тільки глядачі її ніяк не могли побачити. Спочатку прем’єра планувалася на грудень 2014-го, потім її перенесли на весну 2015-го. І нарешті вона опиниться на великих екранах 24 вересня ц. р.

«Брати. Остання сповідь»

«Брати. Остання сповідь»

Фільм знято за найвідомішим романом шведського письменника Торґню Ліндгрена «Бджолиний мід», але дія перенесена в українські Карпати. Одна письменниця потрапляє до села, засипаного снігом. Снігові замети змушують її залишитись і зануритись у життя двох братів. Войтко і Станіслав живуть поряд, проте роками не спілкуються. Сенс життя для них полягає у пртистоянні: хто довше проживе та не втішить іншого своєю смертю. Письменниця стає єдиною ланкою, яка їх пов’язує.

Серед акторів, котрі розіграли драму на тлі запаморочливих карпатських краєвидів, є і львів’яни. Наталка Половинка виконала роль письменниці, а Микола Береза — молодого Войтка. Фільм має вийти приблизно на 30 екранах України.
Ще один фільм, дія якого відбувається у Карпатах, вийде на екрани 8 жовтня. Комедія Івана Кравчишина «Політ золотої мушки» вже відбула допрем’єрний показ у Львові, також режисер провів унікальний експеримент: він розпочав шлях до глядача із клубів і кінотеатрів сіл і маленьких містечок. Тепер фільм нарешті вийде на великі екрани. «Політ золотої мушки» знятий за оповіданнями Богдана Волошина, відомого львів’янам як пан Марциняк. Дівчинка на ім’я Микола розповідає про те, що відбувалось в їхньому селі та про те, що розповідав їй її дзідзьо.
Для режисера принциповим було, щоб у фільмі грали актори зі Західної України. Це призвело не лише до того, що у фільмі ми побачимо багато львів’ян, зокрема актора театру імені Леся Курбаса Олега Цьону, а й до природності мови.

«Політ золотої мушки»

«Політ золотої мушки»

Поєднання абсолютної природності існування з абсурдністю та гротескністю подій дає чудовий коктейль, смішний і зворушливий. Сміятися разом із людьми, а не над ними закликає Іван Кравчишин. Йому самому це вдається блискуче. Його глядачам, без сумніву, вдасться також. Фільм має вийти на відразу на 40-50 екранах.

До речі, ще один фільм, дія якого відбувається у Карпатах, а саме «Живу ватру» Остапа Костюка, у кіно можна буде побачити у січні 2016-го. Ці фільми — дуже різні. Вони — не про Карпати й об’єднані лише краєвидами. Те саме стосується і двох фільмів про Чорнобиль.

«Загублене місто»

«Загублене місто»

1 жовтня в український прокат виходить повнометражний дебют українського режисера Віталія Потруха — фантастичний трилер «Загублене місто». У фільмі йдеться про техногенну катастрофу, яка стала результатом невдалого експерименту, наслідки якого не вивчені. «У зоні відчуження з’являються лише мародери. Звичайні люди в цій місцевості дивним чином зникають. Головні герої стрічки — мрійливий мародер, жінка, котра втратила сім’ю, та засуджений суспільством науковець. Волею обставин усі вони опиняються у незвичайному місті з власними законами. Чи можна втекти від долі? Що робити, коли твій світ змінився назавжди?

У головних ролях знялись Андрій Джеджула, Сергій Романюк, Ірина Новак, Дмитро і Костянтин Лінартовичі. Проект «Загублене місто» вже виграв перший пітчинг Держкіно. Як дебют він був на 100 % профінансований державним коштом. Загальний бюджет стрічки склав майже 6 млн. грн. Пітчинг спочатку виграв кінорежисер Мирослав Слабошпицький, однак він тоді не знайшов спільної мови з кіностудією.
Тепер п. Слабошпицький у Чорнобилі розпочав зйомки картини «Люксембург». У другій половині листопада на екрани вийде документальний фільм «Російський дятел». Його прокатом займається нова компанія 86PROKAT.

«Російський дятел»

«Російський дятел»

«Рік тому ми розпочали експеримент з прокату в кінотеатрах авторського документального кіно. За рік узагальнили цей досвід і вирішили і надалі показувати такі фільми, бо зазвичай глядачі їх там не бачать. «Російський дятел» зацікавив нас насамперед свою темою — Чорнобиль, ми багато працюємо з нею. Стрічка підіймає питання, які за цей час так і не були озвучені. Ми не обов’язково поділяємо точку зору автора фільму, але він — яскравий, викликає дискусію та заслуговує на те, щоб бути показаним у кінотеатрах», — заявила Надія Парфан, співзасновниця та PR-директорка компанії.
Нагадаємо, що cтрічка Чеда Ґрасія, є спільним проектом України, США та Великої Британії. Вона перемогла на фестивалі незалежного кіно «Санденс» у США в категорії «найкращий закордонний документальний фільм». «Російський дятел» розповідає про українського художника Федора Александровича, котрий хоче дізнатися, що саме стало причиною катастрофи у Чорнобилі 1986 року.
Чорнобильська катастрофа стала спробою Москви відвернути увагу від невдалого експерименту зі зброєю — ця на перший погляд дивна теорія лежить в основі фільму, який, утім, насамперед досліджує російську аґресію у пострадянські часи.

Американський режисер Чед Ґрасія використовує свою історію, щоб застерегти від небезпек, які несе розпалювання Росією війни на теренах колишнього СРСР вже після закінчення «холодної війни». «Стратегія Путіна — досягнути того, щоб Росію оточували лише держави-невдахи», — вважає п. Ґрасія.
Назва фільму «Російський дятел» пов’язана з радіосигналом, що транслювався Радянським Союзом на Захід у 1970-ті рр. Він був таким сильним, що міг увірватися у телефонний і радіозв’язок в Європі. «Я скептик, — сказав Чед Ґрасія з приводу теорії Александровича, — але у Чорнобилі справді щось приховували… Чи правильна теорія Федора, чи тільки частина її? Поки не розкриють архіви, вона залишиться лише версіями».

«Гетьман»

«Гетьман»

29 жовтня стартує фільм Валерія Ямбурського «Гетьман», екранізація роману Віктора Веретенникова. Стрічка розповідає про долю однієї з найсуперечливіших постатей в історії України, про людину, котра змінила хід історії. Йдеться про Богдана Хмельницького, роль котрого зіграв Костянтин Лінартович.

Історія починається з 1647 року, і показує період повстання українського козацтва проти польської шляхти. Але головною лінією сюжету стають не саме повстання, а трагічна любов Богдана Хмельницького до молодої польки Гелени. Дистрибутори обіцяють випустити фільм на 70 екранах.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply