Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Українка й американець представляють свій новий фільм

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Українка й американець представляють свій новий фільм

Ось уже місяць «дівчина з Бердянська» (вона народилася й прожила в цьому місті 13 років) 33-літня Ольга Куриленко, яка тепер є голлівудською зіркою, і 50-річний актор із тією ж «пропискою» Том Круз їздять світом, репрезентуючи новий фільм «Облівіон». Географія поїздок – доволі широка: Аргентина, Велика Британія, Австрія, Тайвань, Росія. Цікаво, що ще в лютому Ольга пообіцяла приїхати разом із колегою по знімальному майданчику у квітні й до Києва. Але місяць уже закінчується, а ні Куриленко, ані Круза в Україні поки що так і не дочекалися.

Лестощі на російській прем’єрі
Українського читача, звичайно ж, цікавлять стосунки Ольги Куриленко з Україною. Однак, схоже, про рідний Бердянськ актриса згадує рідко й неохоче. Зате в Росії почувається пречудово. “Мені завжди приємно повертатися до Москви, – полестила вона російським журналістам – Це країна, де люди говорять моєю рідною мовою. Я тут провела багато часу, давно розпочала свою модельну кар’єру. У мене тут є друзі. Відчуваю, ніби повертаюся додому”. Хоча, може, це був лише такий хитрий піар-хід із її боку?
Що ж до найбільш розрекламованого фільму, то це – іще одна голлівудська спекуляція на теми майбутнього апокаліпсису, на який із таким нетерпінням чекає, зійшовши з праведного шляху, людство. Цього разу життя на Землі було знищене інопланетянами.
Джек, герой Круза, який спускається на земну поверхню з розташованої на висоті кількох кілометрів платформи, аби зачистити планету від прибульців. Незабаром зі своїм навігатором Вікторією (Андреа Райзборо) він повинен назавжди покинути землю, щоб перебратися на один із супутників Сатурна. Але зустріч із росіянкою Юлією, героїнею Куриленко, розвертає всі події картини на 180 градусів. Виявилося, що позбавлені пам’яті Джек і Вікторія беруть участь у великому обмані (“Облівіон” перекладається як “Забуття”).

Тільки про кіно
Щоби позитивно налаштувати до себе російського глядача, Том Круз не тільки вивчив кілька слів російською, але навіть зареєструвався недавно “Вконтакте”. Ще до початку спілкування із зірками, журналістів попросили бути “коректними” та “культурними”. Це означало, що ніхто не мав запитувати їх про особисте життя й про саєнтологію.
Актор зізнався, що кожного разу, беручись до роботи над черговим фільмом, він хвилюється, немов студент. “Я не можу надати перевагу якомусь одному жанру, одній темі. У мене – дуже широкий діапазон інтересів в кіно. Я люблю й драму, і комедію, і пригодницькі, і науково-фантастичні фільми… Я також не можу виділити ті чи інші сцени. В “Облівіоні” мені подобалося зніматися в усіх сценах, як у драматичних, так і в екшені. Особливо цікавим був епізод у космічному кораблі, – згадує Круз -. Спеціальна камера знімала нас так, щоби було видно, як ми виходимо з-під впливу гравітації й починаємо летіти в повітрі. Ми крутилися, ніби в пральній машині, і справді відчували, що опинилися поза полем земного тяжіння”.
Зйомки в цій сцені сподобалися й Ользі Куриленко, хоч вона, як зізналася, не любить американських гірок.

Екстрим і небезпека
Чи не найбільш натхненно виконавці згадують спільну їзду на мотоциклі. “Сцени знімалися в Ісландії, де я завжди мріяв побувати, – поділився своєю радістю актор. – Тоді там було видно 24 години на добу, і я не міг спати ночами. Там було просто чудово, ми піднімалися на старі вулкани, плавали з аквалангами. Ми привезли туди спеціально створений для фільму непростий мотоцикл. І хоч Ольга вміє водити мотоцикл, я сказав їй, що її головне завдання – добре триматися за мене, а керуватиму я. Ми їхали на цьому мотоциклі рівнинами Ісландії і кожен раз, коли трохи підскакували на горбочку, Ольга хапалася за кермо. Я давно освоїв мотоцикл, але вона намагалася взяти керування на себе. Це було дуже небезпечно, вона могла вбити нас обох. І мені доводилося на величезній швидкості відривати її руки від керма”.
“Я намагалася допомогти тобі!” – захистила своє право на водіння мотоциклу з майбутнього Ольга Куриленко. До слова, упевненістю у своїй безпеціне можуть похвалитися й інші партнери Ольги. Зірка зізналася, що ледь не вколошкала Деніела Крейга під час зйомок у “Кванті милосердя”. “Я мало не вбила його. Ми знімали трюк, де я їду, а Деніел мав заскочити в авто, але я рушила надто швидко, і одна з його ніг залишилася назовні. Це було доволі небезпечно, але наприкінці дня він усе ще був живий”, – розказала акторка.

Бережімо Землю!
Зате поруч із Томом Крузом Ользі було цілком затишно й безпечно. “Коли Том – поряд, почуваєшся так, ніби ти в добрих руках, і нічого поганого з тобою не станеться, – сказала Куриленко. – Певні речі – усі ці сцени-екшн, коли ти маєш справу з машинами та швидкістю, і багато перегонів – можуть лякати, але… Я дивлюся й думаю: “Поруч зі мною сидить Том Круз. Нічого не трапиться”.
Актриса розповіла, що крім гарної фізичної підготовки робота в “Облівіон” вимагала від неї розуміння піднятих у картині проблем: “Я навіть кілька разів переглянула “Соляріс”, оскільки цей фільм дуже підходив за темою. І не тільки тому, що мій персонаж є космонавтом, як і герої стрічки Тарковського. У “Солярісі” також піднімається тема пам’яті, як і в нашому фільмі”.
Говорячи про проблематику бойовику, Куриленко закликала всіх берегти нашу планету: “Коли дивишся фільм, розумієш, яка гарна Земля. Тож нам потрібно вчитися думати самим, а не слухати в усьому політиків”. Може, ми таки діждемося, що Ольга приїде зі стрічкою в Україну, аби сказати подібні слова про рідну землю?.. Чи те «забуття» – заразне?

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply