Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 5, 2020

Учні Львова та Дніпра разом створять мультфільм

Автор:

|

Травень 11, 2017

|

Рубрика:

Учні Львова та Дніпра разом створять мультфільм

Учні Винниківської санаторної школи-інтернату для дітей із групи ризику легеневих захворювань намалюють мультфільм на основі казки «Про Пищика-молодця, школи «Сакура» бійця» Еліни Заржицької, відомої української письменниці з Дніпра. Що цікаво, озвучать майбутній мультфільм також діти — учні дніпровської школи-інтернату № 3 для дітей, хворих на сколіоз.
Це вже не вперше дітлахи малюють казки Еліни Заржицької для мультфільмів. Зокрема, мультик «Як черепаха Наталка до школи збиралася» (усі чотири серії) намалювали діти-аутисти з Криворізької школи-інтернату «Надія». Як зізнається сама авторка, вона була страшенно зворушеною, що всі п’ятеро ілюстраторів невдовзі після завершення проекту змогли перевестися до звичайних шкіл, а одна дівчинка навіть вступила до художньої. Тобто що «останньою крапкою» у довготривалій терапії для дітей стала саме творчість. На цілющу силу мистецтва розраховує Еліна Заржицька та залучаючи діточок із Винник.
До речі, у відбірковому турі візьмуть участь учні 3-8 класів, а переможців, котрі малюватимуть мультик до кінця, визначить письменниця. Що цікаво, всі малюнки юних художників можна буде побачити на виставці, яка відбудеться у Львові у книгарні «Книжковий дворик».
Як не менш цікавим є і те, що мультфільм вийде у світ відразу з японськими й англійськими субтитрами — завдяки Музеєві українського живопису Дніпра та Дніпровській обласній бібліотеці для молоді ім. Михайла Свєтлова.
Варто додати, що на казки Еліни Заржицької вже створено три мультфільми. А 2010 року сценарій до казки «Про Пищика-молодця, школи «Сакура» бійця» (про яку і йде мова) отримав особливу відзнаку журі ІІІ Всеукраїнського конкурсу сучасної радіоп’єси «Відродимо забутий жанр» (Київ).

Ярина Коваль, «Львівська газета»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply