Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

У зоні турбулентності

Автор:

|

Грудень 04, 2013

|

Рубрика:

У зоні турбулентності

У середині грудня 2013 року на екрани кінотеатрів виходить нова українська новорічна комедія «Полярний рейс , або Все буде по-новому». Не беремося наразі судити, чи матиме стрічка жаданий успіх, але хочеться сподіватися, що на нас чекає щось свіже, адже українські комедії в прокаті – річ досить нечаста… Може, творці нової стрічки таки подарують своєму глядачеві гарний настрій на Новий рік…

По-суті, це – казка
В основі фільму «Полярний рейс» – історія кохання двох людей, яке опинилося в зоні турбулентності. Військовий пілот Ігор три роки служить у Заполяр’ї. Удома на нього чекають дружина й двоє дітей. Стосунки між подружжям тримаються на тонкій ниточці, й Ігор раптом усвідомлює, що треба негайно повертатися, адже він може втратити найголовніше в житті. Поспішаючи додому під Новий рік, герой потрапляє у багато несподіваних ситуацій. Приміром, знайомиться із журналісткою, яка заманює його в телевізійне шоу-розіграш.
А те, чим випробування відстанню й часом обернеться для героїв – розлукою назавжди чи розбігом назустріч одне одному, стане зрозуміло, коли вони пройдуть через усі випробування, які тільки на перший погляд здаються комічними, і приземляться в новому році на залитому вогнями аеродромі мрії. Адже мрії завжди повинні здійснюватися.
«По-суті, це – казка, – характеризує фільм продюсер «Полярного рейсу» Ореста Компанець, – іскрометна історія про кохання, яке з’являється, коли на нього зовсім не чекають, навіть там, де воно, здавалося б, неможливе. Таке кіно допомагає забути про проблеми, відволіктися від метушні й просто добре провести час, отримавши від перегляду позитивні емоції».

Прототип головного героя – в епізоді
Основні зйомки пройшли навесні. Бюджет фільму — 2 млн USD. Щоби компанія повернула вкладені у фільм кошти, його мають подивитися 850 тис. глядачів. Напевно, саме тому київська кінокомпанія “Вайз Віжн”, яка працювала над стрічкою, запросила на головні ролі російських акторів. Зокрема, 35-річного Єгора Бероєва.

«У нас є шикарні українські театральні актори. Але ми шукали відоме обличчя, яке змогло би зібрати публіку не тільки в Україні, — каже продюсер Тетяна Смирнова. — Не приховуємо — це комерційний проект. А спробуйте назвати хоч одного українського відомого актора романтичного образу 40 років? Віталій Лінецький — чудовий актор, але він не є романтичний. Анатолій Хостікоєв добрий, але йому вже не 40. Тільки от вся проблема в тому, що на Україну попрацюють цілком собі російські актори.»
Крім основного зіркового акторського десанту – Єгора Бероєва, Юлії Снігирь, Дмитра Нагієва, український глядач матиме змогу побачити й, так би мовити, рідні, вітчизняні, обличчя Олесі Жураківськаої, а також священика з Вінниці 39-річного Віктора Парандюка. Він — військовий льотчик у відставці – є прототипом головного героя й зіграв у фільмі епізодичну роль: «Відслужив у Збройних силах 27 років. Зарплату по декілька місяців не платили, а в мене вже сім’я — дві доньки. Ді-джеєм у нічному клубі підпрацьовував, і дальнобійником, і таксистом. У клубі потрапив у розборки й отримав три ножових поранення. То дружина заборонила там працювати. Друзі завжди жартували, що з нашої сім’ї фільм знімати можна.»

Собака, що всміхається
І все ж ключовими ж елементами зав’язки сюжету картини автори вважають інших акторів – тварин, екзотичних і не дуже. А роль одного з головних чотириногих героїв стрічки на ім’я Умке виконувало аж четверо цуценят породи самоїдська лайка. Річ у тому, що вони так швидко росли, що просто на очах зі щенят перетворювалися на зрілих собак. Тому для кожної нової сцени потрібно було брати новонародженого.
За словами кінолога Анастасії Кудрявцевої, знаменита «самоїдська» усмішка з піднятими кутиками рота, перед якою неможливо встояти, зумовлена ??специфічним розташуванням очей у собак цієї породи – саме тому нам здається, що собака всміхається. «Ця ефектна порода просто створена для кіно, – зазначає експерт, – вона втілює ефект модного 3D. Собачку відразу хочеться погладити, узяти на руки, обійняти». З виконавцями ролі Умке творці фільму не змогли розлучитися навіть після зйомок, тому одне щеня переїхало в помешкання генерально продюсера, а друге оселилося в художника-постановника фільму.
Іще один чотириногий герой комедії «Полярний рейс» – менш дружелюбний і більш екзотичний, ніж самоїдська лайка. І хоч харчується ігуана тільки рослинною їжею, автори стрічки впевнені, що її участь у прем’єрі картини викличе підвищений інтерес не тільки журналістів , а й простих глядачів. Також у зйомках фільму були задіяні олені, сови, білий ведмідь.

Трохи романтики й курйозів
За візуальний ряд фільму «Полярний рейс» відповідав авторитетний оператор-постановник Алішер Хамідходжаєв, що до цього більше спеціалізувався на артхаусних проектах, а керував знімальним процесом режисер Сергій Чекалов. Зйомки епізоду з Єгором Бероєвим в літаку відбувалися на аеродромі МНС , а консультацію проводили справжні льотчики. Для зйомок каскадерських трюків була запрошена група професійних каскадерів, а також було задіяно декілька тролейбусів, десятки автомобілів, автобус і снігоприбиральна машина. Зйомка проводилася п’ятьма камерами, а для операторів був сконструйований спеціальний кран.
Саундтреком до фільму стала спеціально написана відомим українським автором і виконавицею Оленою Корнєєвою пісня «Я буду чекати тебе», яку виконала російська співачка Валерія. «Я буду чекати тебе» – це той випадок , коли пісня «лягає на слух» із першого разу, – зазначила Валерія. – Вона про головне – про кохання, і з перших нот занурює в казковий світ цього чарівного почуття.»
Окрім романтики були й курйози. Так, в епізоді на вокзалі на плакаті “Їх розшукує міліція” були розміщені реальні фотографії членів знімальної групи: режисера-постановника, оператора-постановника, художника-постановника й директора картини.
Наприкінці листопада продюсери картини взяли участь у 89-му Російському міжнародному кіноринку, який проходив у Москві, разом із потенційними партнерами – дистрибуційною компанією, що забезпечує кінопрокат фільму «Полярний рейс» за межами України. Національна прем’єра та прокат комедії в Україні заплановано на зиму 2013 року.

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply