Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

У Львові представили стрічку для незрячих

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

У Львові представили стрічку для незрячих
Сцена зі стрічки

Сцена зі стрічки

Незрячим із кількох областей України, а також людям з особливими потребами в місті Лева репрезентували повнометражний художній фільм «Щоденник пам’яті» Ніка Кассаветіса.
Романтична драма адепта американського незалежного кіно Кассаветіса розповідає про кохання простого хлопця і дівчини з заможної родини.
Над адаптацією фільму працювала творча група у складі Олександри Бонковської (автор аудіодискрипції та диктор), Юрія Саєнка (звукооператор),Оксани Потимко (консультант). Вони ж займатимуться адаптацією для незрячих стрічки «Поводир», головними дійовими особами якої виступають незрячі кобзарі.
«Це – перший на теренах України художній фільм, адаптований для людей, що повністю не бачать або мають незначний залишок зору. На жаль, доступність інформаційного контенту для незрячих у нашій країні чомусь відсутня у переліку культурних чи освітніх заходів. І хоч тифлокоментування існує у світі вже 40 років, у нас, в Україні, ми тільки почали його впроваджувати, оскільки хотіли забрати ще один бар’єр, що дискредитує незрячих людей,» – розповіла консультант проекту, інвалід I групи по зору, автор та керівник численних проектів з адаптації життєвого простору для осіб з глибокими порушеннями зору Оксана Потимко.
«Робота над фільмом є важливою. Вона дуже цікава і водночас непроста, бо фільм – американський, у кадрі звучить англійська мова, на яку накладено український переклад. Окрім того, сам сюжет є досить складним, сцени і час дії часто змінюються, і поміж цих всіх сцен потрібно було накласти мій голос з коментарями та поясненнями того, що, власне, діється в кадрі. У тих паузах, які є у фільмі між репліками персонажів чи важливими звуками, потрібно втиснути коментар з поясненнями, хто діє в кадрі, як він виглядає, де відбувається дія, тобто пояснити те, що фіксує око зрячої людини. І, таким чином, допомогти незрячій людині відчути атмосферу кожної конкретної сцени», – зазначила народна артистка України, учасник численних проектів для незрячих Олександра Бонковська.

Степан Коник

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply