Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 20, 2019

У Києві знімають фільм, над яким працював Богдан Ступка

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

У Києві знімають фільм, над яким працював Богдан Ступка

Російський режисер Володимир Лерт кілька років виношував ідею зйомок художнього фільму «Тев’є-молочник». Наштовхнув його на це спектакль Національного драматичного театру імені Івана Франка за сюжетом Шолом-Алейхема. Саме в цій постановці геніально грав на сцені народний артист України Богдан Ступка. Передбачалося, що Богдан Сильвестрович зіграє головну роль і в кінопроекті. Роль Тев’є, у якій знаменитий український актор виходив на сцену понад 350 разів, була його найулюбленішою. Він мріяв утілити її й у кіно та працював над цим проягом останнього року свого життя, але доля вирішила інакше…

Ніхто не наважився…
Спектакль був гітом української театральної сцени з рекордною, більш ніж 20-річною, історією, а Бoгдан Ступка, який виконав головну роль, був визнаний найкращим у світі Тев’є навіть онукою Шолом- Алейхема.
Про кінопостановку «Тев’є-молочника» продюсер картини Андрій Савенко домовлявся з Богданом Ступкою, але смерть актора завадила планам. Однак усі його зауваження та рекомендації продюсер урахував у зйомках картини.
“Я був одним із тих тисяч захоплених глядачів, яким пощастило побачити «Тев’є -молочника» на сцені театру Франка, — розповів голова Української кіноасоціації Денис Ржавський. — Богдан Сильвестрович Ступка активно брав участь у роботі над проектом фільму, мав на нього великий вплив, можна сказати, жив ним. Вони з Володимиром Лертом скрупульозно опрацьовували кожну сцену”.
Як відомо, театр імені Франка закрив спектакль «Тев’є -молочник» у пам’ять про Богдана Ступку. Ніхто з акторів не наважився взятися за улюблену роль актора.

Якби не випадок
Творці стрічки теж зіштовхнулися з проблемою пошуку актора, здатного виконати головну роль. Після довгих пошуків вибір випав на Євгена Князєва, російського актора, відомого за роллю Вольфа Мессінга, ректора Театрального інституту імені Щукіна.
«Ця роль прийшла до мене випадково і несподівано, — каже Євген Князєв. — Але я говорю собі: «Господи, спасибі за те, що ти мені її підніс». Я ні про що не просив і нічого не випрошував. Напевно, це промисел Божий. Мені подзвонили й запропонували: «Не хочеш випробуватися на роль Тев’є-молочника?» Я здивувався, але сказав: «Звичайно, мені було би цікаво. Зустріньмося й поговорімо». Ми зустрілися. Сумна історія із цією роллю вийшла. Можливо, якби не трагічні обставини, пов’язані зі смертю Богдана Ступки, я би ніколи не зіграв її. Звичайно, я не можу радіти цим обставинам. Але так уже сталося».
Євген Князєв був особисто знайомий із Богданом Ступкою, який багато разів приїжджав до Москви, грав у виставі з Лією Ахеджакової у театрі імені Вахтангова. Вони навіть знімалися разом у фільмі «Якось у Ростові». На жаль, зізнається російський актор, він не бачив, як грав роль Тев’є Тевеля Ступка. «Я поки що не знаю, яким герой вийде в мене, зазначає він. – Ми робимо його добрим і зворушливим, люблячим своїх дочок, страждаючим за них. Хотілося б, щоб він викликав співчуття і посмішку. Важливо, щоб Тев’є був людяним, і я не прагну бути схожим на інших виконавців, які грали до мене.»

Без Ступок?
До акторського складу фільму ввійшли також Віктор Андрієнко, Олександр Рудько, Володимир Ямненко, Олексій Петухов, який, зіграв роль ребе й у театральній постановці.
Планувалося, що роль урядника у фільмі зіграє Остап Ступка, а його син Дмитро – Перчика. Але за два дні до старту проекту Остап, який раніше підтвердив наміри зіграти в картині, відмовився від зйомок. Та ще й заявив, що якщо творці стрічки надумають піаритися на зоряному прізвищі Ступки, їм доведеться пошкодувати.
У чому справжня причина такої реакції – не відомо. 34-річний режисер фільму Володимир Лерт делікатно пояснив, що в Остапа й Дмитра не збіглися графіки. «Ми репетирували, костюм був зшитий. Але пішов дощ, розклад змінився, й Остап поїхав зніматися в інших стрічках», — каже п. Лерт.
Не склалося й із театральним костюмом Богдана Ступки, у якому, як обіцяли, мав грати нинішній Тев’є — Євген Князєв. «Ніхто не підтримав цієї ідеї», — поскаржився режисер. Лерт каже, що задумав зняти фільм після розмови з Богданом Ступкою: «Коли я приїхав до нього в лікарню у Феофанію, ми обговорювали сценарій. Він хотів, щоби цей фільм був знятий, але не з ним. Коли я дізнався про його смерть, відразу подумав, що не буду знімати. Але, прощаючись із Богданом Сильвестровичем у театрі, побачив над труною його портрет, і відчув, що треба зробити цю картину».
Наостанок додамо, щільм «Тев’є-молочник» став переможцем пітчингу Держкіно України й отримав 50 % державне фінансування. Бюджет картини – 20 млн грн. На екрани стрічку обіцяють випустити 2014 року.

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...