Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

У Києві пройшов фестиваль «Чілдрен Кінофест»

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

У Києві пройшов фестиваль «Чілдрен Кінофест»

«Чілдрен Кінофест»

2015 року «Чілдрен Кінофест», місією якого є популяризувати кіно серед дітей різного віку і розвивати традиції сімейного культурного дозвілля,  відбувся в Україні вже вдруге.

Розмаїття жанрів і стилів
Фестиваль мистецтва кіно для дітей і підлітків тривав із 29 травня по 7 червня у 14 містах України: Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Кривому Розі, Луцьку, Львові, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Харкові та Херсоні.
Участь у конкурсній програмі брало сім нових іноземних кінострічок для юної аудиторії, що представляли Бельгію, Велику Британію, Німеччину, Голандію, Данію, Ірландію, Люксембург, Норвегію, Францію та ПАР і були відібрані на найбільших європейських кінооглядах.
Конкурсні роботи репрезентували різноманіття жанрів і стилів дитячого європейського кіно: від нової екранізації “Пінокіо” та кінокоміксу про хлопчика-супергероя до сюжетів про юнацьке кохання й маленьких зірок джазу.
Національний кінематограф у позаконкурсній програмі представила добірка української анімації від студії «Укранімафільм». Спеціальною подією «Чілдрен кінофест» стала ретроспектива фільмів Бастера Кітона — майстра німої комедії, каскадера-віртуоза й володаря почесного «Оскара»: цьогоріч виповнюється 120 років від дня його народження.

Привід зайвий раз поговорити
Частина сеансів фестивалю була благодійною. Безкоштовні квитки отримали юні глядачі із соціально незахищених груп — діти з сімей переселенців зі Східного регіону та Криму, сироти і діти з обмеженими можливостями — в усіх містах, де проходив фестиваль.
Групи були організовані у співпраці з понад сотнею благодійних організацій та фондів. Безкоштовні покази «Чілдрен Кінофесту» відвідало близько 20 тисяч глядачів. Чимало дітей вперше подивилося фільм у кінотеатрі.
Цього року послом «Чілдрен Кінофесту» виступив музикант і композитор, соліст гурту Pianoбой Дмитро Шуров. «Можна говорити, що гарне кіно формує смак, широту поглядів, світогляд і естетичне чуття. Та все ж головне — те, що кіно дає привід зайвий раз поговорити з дитиною, відкрити їй свої емоції й думки, почути її, ближче вступити в контакт із цією інопланетною істотою», — вважає артист.
Приз за найкращий фільм було вручено за підсумками глядацького голосування, участь у якому взяло 15 тис. осіб». Юні глядачі фестивалю та їхні батьки оцінювали стрічки за п’ятибальною шкалою.
За підсумками глядацького голосування найкращим фільмом «Чілдрен Кінофесту-2015» стала музична комедія режисера Роберти Дюрран  «Фелікс» про маленького саксофоніста. Ця стрічка спільного виробництва Південно-Африканської республіки (ПАР) і Великої Британії перемогла у міжнародному конкурсі, отримавши найвищу оцінку головного журі — 4,78 бала. Друге місце з результатом 4,75 бала посіла лірична анімаційна стрічка «Пісня моря» від ірландського режисера Томма Мура. На третьому місці опинився голландський фільм «Буча» Марка де Клое з результатом 4,64 бала.

Творити магію самотужки
На церемонії закриття фестивалю було також оголошено переможців спеціального конкурсу аматорських короткометражних фільмів «Зніми, як Мельєс!» Жорж Мельєс був першим режисером в історії кіно, який придумав спецефекти, — ще 125 років тому. Тоді ці прийоми здавалися глядачам справжньою магією. Але зараз сучасному режисеру повторити їх дуже просто — потрібні тільки кілька дотиків до екрану смартфона.
За умовами конкурсу, юні учасники створювали свої рімейки фільмів Жоржа Мельєса: головною вимогою було використання прихованого монтажу. «Подивіться фільми Жоржа Мельєса, зніміть свій кінофокус, відправте нам на конкурс і отримаєте квиток на фестиваль!» — отакі вимоги висували до юних учасників організатори конкурсу. Тож батькам і дітям треба було всього лише придумати фокус, вибрати для нього «реквізит», зняти одним кадром весь сюжет та змонтувати, додавши у відеоредакторі «спецефекти» зі зникненням.
Спеціальним гостем «Чілдрен Кінофесту» стала правнучка Жоржа Мельєса Марі-Елен Леріссі. На закритті фестивалю в Києві вона представила «Шоу Жоржа Мельєса» — колекцію фільмів легендарного режисера в супроводі живої музики й оповідання. Марі-Елен Леріссі читала тексти, якими понад сотню років тому озвучував власні фільми її прадід. На фортепіано пані Леріссі акомпанував український джазовий музикант Олексій Боголюбов. І звичайно ж, Марі-Елен Леріссі особисто вручила приз переможцю конкурсу «Зніми, як Мельєс!» — автору стрічки «Боягуз не грає у футбол».

Соломія Даць

До слова
«Чілдрен Кінофест» представить на 6-му Одеському міжнародному кінофестивалі (ОМКФ), який відбудеться 10-18 липня 2015 року, спеціальну програму дитячого кіно. У новій секції ОМКФ-2015 покажуть майбутній фільм-переможець міжнародної конкурсної програму другого «Чілдрен Кінофесту», а також інші фільми фестивалю, включаючи ретроспективу Бастера Кітона. Повна програма стане відома в червні.

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply