Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

У кінофільмі «Іван Сила» Халаджі зубами гнув лом

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

У кінофільмі «Іван Сила» Халаджі зубами гнув лом

Завершилися зйомки українського дитячого фільму “Іван Сила”. Зараз стрічка перебуває на стадії монтажу. А на екранах України з’явиться вже навесні 2013 року. У стрічці розповідається історія реального українського силача Івана Фірцака, який 1928 року офіційно завоював титул найсильнішої людини планети. В основу фільму лягла книжка Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили”.
Для екрану її адаптували Ігор Письменний і Віктор Андрієнко. Їхній сценарій переміг у конкурсі “Коронація слова” в номінації “Найкращий кіносценарій для дітей”. Вони ж, окрім того, є режисерами стрічки та зіграли в ній невеликі ролі. Фільм отримав стовідсоткову фінансову підтримку держави. Бюджет проекту склав близько 16 мільйонів гривень.
Зйомки “Івана Сили” тривали фактично чотири місяці. Дія кінострічки розгортається в Європі на початку 20 століття. “Відзняли майже всі Чернівці – починаючи від оперного театру й закінчуючи маленькими двориками, – розказує продюсер фільму Володимир Філіппов. – А також знімали в Києві, Кам’янці-Подільському та на Закарпатті – у рідному селі Івана Фірцака Білці. Знімали в його рідній хаті, де він мешкав упродовж останніх років свого життя”.
Головного героя грає справжній цирковий атлет Дмитро Халаджі. Йому протистоїть персонаж Василя Вірастюка, носія титулу найсильнішої людини планети, але в кінці стрічки вони стають друзями. Знімається у фільмі й відомий актор Сергій Романюк, який грає Івана Силу вже в похилих літах.
У фільмі немає декорацій – усі сцени знято в реальних будівлях і інтер’єрах тієї епохи, у справжній фортеці, у справжньому цирку. Крім того, і всі видовищні та силові трюки Дмитро Халаджі виконував самотужки, без каскадерів.
“Як мінімум, було три найважчих трюки. Це коли Дмитра переїжджали автомобілем. Потім – трюк “чортова кузня”, коли він лежить на гвіздках, а на його грудях розбивають камінь вагою близько 300 кілограмів. І, звісно, коли Дмитро Халаджі зубами гнув лом. Силач робив усе без дублерів, так як він це робить на циркових виставах. Але ж одна річ – у цирку, а інша – у кіно. Хоч ми й знімали на кілька камер і різними планами, усе одно доводилося робити по декілька дублів цих трюків. За один знімальний день машина вісім разів переїхала Дмитра. Він не очікував цього, бо це ж – велике навантаження”, – розказує про знімальний процес Володимир Філіппов.
Одна з найдорожчих сцен у фільмі – прохід по Чернівцях шестірки ретро-автомобілів. “Чотири машини ми везли з Києва, і дві – із Польщі, – каже Володимир Філіппов. – Задіяли велику масовку до цієї сцени. Іще мали “дорогу” сцену в оперному театрі, також у Чернівцях. Запросили більш ніж 350 людей для масовки. За сюжетом, ми знімали чемпіонат республіки з піднімання тягарів. Іван Фірцак виграв цей чемпіонат у Празі. Це була одна з перших його перемог”.

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...