Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Feb. 17, 2019

У Дніпропетровську знімають фільм про семирічну дівчинку, яка пережила Голодомор

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

У Дніпропетровську знімають фільм про семирічну дівчинку, яка пережила Голодомор

“Свою історію нам розповіла бабуся Антоніна. Їй уже 87 років, – розповідає про ідею фільму сценарист і співрежисер Тетяна Кондрашевська. – 1932-го їй виповнилося сім років. Про ті часи вона згадує із жахом та сльозами на очах. Вона багато розказувала нам і про військові часи, і про часи Голодомору. Для короткометражки “Червоне намисто” вибрали саме її спогади про Голодомор”.

Зйомки щойно розпочалися в селі Рудьці Царичанського району. Спершу було проведено кілька репетицій з акторами в студії, оскільки в самому ролику автори експериментуватимуть зі світлом.
“Це – історія маленької семирічної дівчинки, яка залишилася без батька. Він поїхав шукати їжу, аби прокормити родину, – каже Тетяна Кондрашевська. – Дівчинка ж хотіла ще гратися, як усі діти, але змушена була збирати бур’ян, щоб мамі було що приготувати поїсти”.
На роль дівчинки вибрали акторку з однієї з театральних студій Дніпропетровська. “Думали, що варто взяти саме дівчинку з рідного села 87-річної бабусі. Щоби вона розмовляла сільською говіркою, щоби не грала, а була собою. Але ми поспілкувалися із цими дітьми й відібрали їх для масовки. Побували в дуже багатьох театральних дитячих студіях. Відбирали по різному. Інколи вони розповідали сумні вірші. Із деякими навіть гралися іграшками та дитячим посудом” – розказує Тетяна Кондрашевська.
Сама бабуся Антоніна також з’явиться у фільмі. “Вона дуже яскраво розповідає. Використаємо саме її голос. Самим фільмом намагалися показати, що завдяки вірі, любові, підтримці можна було вижити тоді. Лише помагаючи одне одному”, – каже автор.

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...